Blesk na stopě podpultového prodeje: Koupit zakázaný chlast? Žádný problém!

Autor: Jiří Čada, Jitka Pecharová - 
3. října 2012
08:58

Prohibice neprohibice, v Jimramově na Ždársku se zakázaný alkohol dál prodává! Pod pultem a celníkům přímo pod nosem. Majitel asijské večerky nařízení nerespektuje a dál se zbavuje zásob z letošního roku. Nabízí rum, becherovku a další kořalky. Zákazníky ujišťuje, že jde již o zkontrolovaný alkohol s novými kolky.

„Celníci tu byli, ale na ně jsou asi moc krátcí,“ svěřila se Blesku jedna z prodavaček hned v sousedství zmíněné večerky. Sama prý by si nyní rum, kterého má ve skladu plno, netroufla prodat ani svému nejlepšímu kamarádovi. „Čekáme na nové kolky a rodné listy k těm lahvím,“ dodala.

Na prodávaný zakázaný alkohol, vyrobený v letošním roce Blesk upozornila důchodkyně Helena K. z Rychnovska. Sháněla rum, který potřebovala do buchty.

„Zastavili jsme se ve večerce v Jimramově. V regálu jsem rum neviděla a tak jsem chtěla už odejít. Jeden z prodavačů mě však zastavil a ptal se, co sháním. Když jsem řekla, že rum, řekl mi, že ho má, ale nestačil ho prý ještě vybalit,“ líčila Blesku Helena K.

Prodejce jí pak dokonce vnutil se slevou i becherovku. Důvěřivou ženu ještě ubezpečil, že se jedná o zcela nový alkohol se zcela novými kolky. „Lahve mi přinesl ze skladu v tašce,“ vzpomínala napálená důchodkyně. Ta teprve doma zjistila, že se jedná o letos vyrobený zakázaný alkohol.

„Co chceš?“ ozvalo se nečekaně za pokladnou když Blesk v úterý na zkoušku dorazil do zmíněné prodejny. V regálech obchodu ani památka po tvrdém alkoholu.

„Rum mám! Sto dvacet korun,“ sehnul se ochotně prodavač po vyslechnutí žádosti pod pult odkud vylovil požadovanou lahev.

„Letos vyrobený tuzemák, na který je uvalen zákaz prodeje,“ okamžitě o chvíli později rozšifrovala zkušeným okem číselný kód na donesené lahvi vedoucí jednoho z potravinových řetězců v Jimramově.

„Nikdo z nás by si tohle rozhodně netroufl. Přála bych jim, aby už si na ně konečně došlápli policajti,“ poznamenala vedoucí prodejny.

dfghjk ( 3. října 2012 13:51 )

Ty máš Blesku tu svou palici fakt vylízanou, kdekdo - tebe nevyjímaje - před jejím vyhlášením kázal, že se prohibice stejně nebude dodržovat. A ty se tomu teď divíš!

gevi ( 3. října 2012 13:01 )

Já ani boty, ale běžné prádlo, trika nebo kraťasy ano.

gevi ( 3. října 2012 12:59 )

Umělá hysterie s 27 mrtvými.

decathlonova-matka ( 3. října 2012 11:51 )

leda pár feťáků, pro perník a marjánu z letošní sklizně už by měl někdo tu šikmookou verbež poslat zpátky do Hanoje,nic dobrého sem nepřinesli

krat5 ( 3. října 2012 10:42 )

taky mám domakoupený Rum - Božkov a Becherovku asi 3 měsíce z Kauflandu...doufám, že těchto se to netýká

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud