Čtvrtek 30. března 2023
Svátek slaví Arnošt, zítra Kvido
Zataženo 8°C

Nová kancléřka Vohralíková pro Blesk: O úklidu na Hradě a inauguraci Pavla

Video se připravuje ...
Aktualizováno -
27. února 2023
15:18
Autor: Markéta Volfová, pah - 
27. února 2023
14:15

Přípravy na inauguraci zvoleného prezidenta Petra Pavla vrcholí. Nejen průběh této ceremonie se má v lecčems lišit od let předešlých. Komunikace Hradu s veřejností patří k prioritám nové hlavy státu. Vydrží v tak intenzivní podobě, jakou ihned po zvolení Pavla odstartovala? Jak probíhá převzetí prezidentské kanceláře a jak je to s výsledky hradního auditu? Nejen na tyto otázky odpovídala v pondělním Epicentru budoucí kancléřka zvoleného prezidenta Petra Pavla, Jana Vohralíková.

Fungováním kanceláře pod vedením Vratislava Mynáře se koncem roku zaobíral audit Nejvyššího kontrolního úřadu. Zároveň probíhal také audit soukromé společnosti. S jeho závěry, ale ještě Jana Vohralíková seznámena není. „Máme zatím jenom předběžné protokoly, protože ten závěrečný protokol NKÚ ještě nevydalo,“ prozradila dosavadní kancléřka Senátu. „Co se týče soukromé společnosti, tak to mi pan kancléř sdělil, že její výsledky dostal koncem minulého týdne, takže se s nimi přes víkend seznámí,“ uvedla s tím, že Mynář dá výsledky k dispozici tento týden.

Spolupráci s Vratislavem Mynářem zatím nehodnotí jako nijak komplikovanou: „Zatím to tak nevypadá. Věřím, že to tak vydrží.“

Petr Pavel upozornil, že bude potřeba přenastavit fungování prezidentské kanceláře a nevyvrátil ani možnost trestního oznámení. „My jsme se domlouvali, že ve chvíli, kdy budeme mít finální zprávy, jak NKÚ, tak soukromé společnosti, tak všechny ty audity dáme na stůl. Dohodneme se, jestli tam vidíme někde nějaká bílá místa, která by, případně bylo dobré znovu prošetřit a podle toho se rozhodneme,“ vysvětlila další postup kanceláře Petra Pavla.

Vohralíková také prozradila, že obrovská očekávání české společnosti, jsou pro ni na jednu stranu velkou výhodou, ale také velkým závazkem. „ Ne vždycky ho budeme schopni možná naplnit, myslím si, že když se budeme snažit ty věci dělat průhledně a srozumitelně, tak si myslím, že tu důvěru lze získat poměrně rychle,“ věří budoucí kancléřka zvoleného prezidenta Petra Pavla.

trintin ( 27. února 2023 21:42 )

Táboráku plápolej?? To se v lese u Kanice zase na dokumentech budou opékat špekáčky?

trintin ( 27. února 2023 17:50 )

Táboráku plápolej?? To se lese u Kanice zase na aktech budou opékat špekáčky?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa