Čtvrtek 18. dubna 2024
Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav
Oblačno, déšť 9°C

Mynář a nová kancléřka Vohralíková na schůzce: Řešili seznam hostů na Pavlovu inauguraci

Autor: ČTK - 
14. února 2023
13:42

Budoucí vedoucí Kanceláře prezidenta republiky (KPR) Jana Vohralíková dnes s dosluhujícím Vratislavem Mynářem a sněmovním kancléřem Martinem Plíškem řešila seznam hostů na březnovou inauguraci nového prezidenta Petra Pavla či bezpečnostní opatření. Kancléři to dnes řekli novinářům po společné schůzce ve Sněmovně. KPR předala Vohralíkové představu o inauguraci, podle Mynáře záleží na nové administrativě, co bude chtít doplnit nebo vynechat.

Mynář také uvedl, že inaugurace se zúčastní končící prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou. Pavel v pondělí po schůzce v Lánech informoval o tom, že Zemana pozval.

Podle Plíška se dnes kancléři výrazně posunuli v přípravě společné schůze obou parlamentních komor ke složení slibu nového prezidenta, jež se uskuteční 9. března od 14:00. Generální zkouška se bude konat o den dříve.

„Dnes jsme se bavili o seznamech hostů, o bezpečnostních opatřeních, o přístupech jednotlivých hostů do areálu Pražského hradu,“ uvedl Plíšek. Předpokládá se účast 800 hostů na inauguraci ve Vladislavském sále, na následnou číši vína ve Španělském sále by mohlo dorazit až 3000 lidí. Počítá se také s tím, že veřejnost bude mít možnost pozdravit nového prezidenta na třetím nádvoří Hradu.

„Je logické, že se využije zkušeností Kanceláře prezidenta republiky, všech odborů, nejen protokolu,“ uvedl Mynář k přípravě inaugurace. Kancléři se k přípravě inaugurace opět sejdou ve čtvrtek 23. února na Pražském hradě. O den později budou rozesílány pozvánky na společnou schůzi parlamentních korun ve Vladislavském sále.

Video  Největší skandály a úspěchy Miloše Zemana za 10 let na Hradě  - Videohub
Video se připravuje ...

panda82 ( 21. února 2023 12:27 )

Nic jiného neměli na skladě, ještě jaká bude mozkovna

jasnavolba ( 15. února 2023 10:03 )

to není mluvčí to je teta s prostřena,neustále se chechtá jak postižená a komunistu neustále doprovází další vražda oblíklá jak šlapací kolo to bude banda ještě Kolář kmotr,Farský křivák hrad se bude otřásat.

LuCo ( 14. února 2023 17:10 )

Měla sebou demižon sava, aby umyla PP schody!!

punisherr ( 14. února 2023 16:30 )

To bude nádhera. Už se mooooc těším.👍

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa