Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Havlíček v duelu bez Síkely ostře šil do vlády: Švindl, arogance a střílení se do kolene!

Video se připravuje ...
Autor: Pavlína Horáková - 
10. února 2022
05:00

Vláda ve středu schválila návrh státního rozpočtu s deficitem 280 miliard korun. To je o 100 miliard méně než původní plán Aleny Schillerové (ANO). Karel Havlíček (ANO) v Epicentru Blesk Zpráv však nešetřil kritikou a kroky nové vlády nazval účetním švindlem či střílením se do kolene. Ve studiu Blesku se bývalý vicepremiér rozohnil a jeho ostrým slovům neunikl ani šéf odborářů Josef Středula či zpěvák Daniel Landa, kterého Havlíček nazval „hypermagorem“. Současný šéf MPO - ministr Jozef Síkela (za STAN) - do studia na duel s Havlíčkem přes opakované pozvání nedorazil.

„Na ministerstvu průmyslu a obchodu je to účetní švindl a nic jiného. Jestli dneska někdo říká, že nebude dávat do obnovitelných zdrojů 27 miliard korun, ale bude tam dávat jen 19 miliard, tak ví, že to není možné, protože ze zákona musí těm solárním investorům vyplatit každoročně stejnou částku,“ vysvětloval v Epicentru Karel Havlíček a uvedl, že pak by tady byly jen dvě možnosti řešení. Musel by se měnit zákon nebo je tu druhá varianta: „Ta je tedy úplně katastrofální. Že by vláda nesehnala těch 8 miliard, musela by to vyplatit a pak je jediná možnost, doplatily by to domácnosti a firmy.“

Ministerstvo dopravy se dočká s největší pravděpodobností škrtů ve výši necelých 9 miliard korun. „To jsme také mohli udělat, že bychom nedali na infrastrukturu tyto zdroje,“ zhodnotil toto rozhodnutí vlády s tím, že se logicky budou muset ubrat prostředky na opravy, údržbu ale i na investice. „To vždycky můžeme udělat, ale to je samozřejmě střílení se do kolene (…) To jsou peníze, které jdou například do tratí a v momentě, kdy se tam přestanou dávat, tak je jediná možnost, to že se musí snížit rychlost, budou se muset měnit jízdní řády, nemluvě o tom, že se nebudou opravovat mosty, nádraží, zastávky, stanice, sociální zařízení…to umíme také udělat, ale za jakou cenu?,“ ptal se ve studiu Epicentra.

„Asociální vláda" a „hypermagor" Landa

Tato vláda je nejenom přezíravá a mimořádně arogantní, ale je navíc extrémně asociální,“ shrnul jednání současné vlády zejména v návaznosti na zmrazení platů státních zaměstnanců v době sedmi procentní inflace, což znamená praktický pokles jejich reálných mezd.

Řeč v Epicentru přišla i na databázi všech příjemců covidových programů, kterou zveřejnila nezisková organizace Hlídač státu.  „Vyšel článek, že jsem o Danielu Landovi řekl, že je magor, za čímž si tedy stojím. Já si myslím, že je to hypermagor, ale že současně od nás dostal podporu 60 tisíc. To, že je někdo magor, ještě neznamená, že od nás nedostane podporu,“ uvedl Havlíček a zdůraznil že ji dokonce dostat musí, protože se nemohou tyto prostředky přidělovat podle toho, jestli je mu někdo více či méně sympatický. Podle zákona na to má právo, každý kdo splní daná kritéria.

 „Dobré ráno, pane socialistický kandidáte na prezidenta. Fajn kampaň, ale úplně vedle,“ proč takto adresoval předsedu Českomoravské konfederace odborových svazů, Josefa Síkelu, proč odmítl životní nabídku nebo jak hodnotí kauzu „ministryně instagramu“ Aleny Schillerové? Sledujte celý záznam rozhovoru s poslancem ANO, Karlem Havlíčkem.

Video  Epicentrum - Karel Havlíček  - Pavlína Horáková
Video se připravuje ...

Sanhnusak ( 10. února 2022 17:07 )

Rozhazovat peníze daňových poplatníků umí každý blb. Teprve nová vláda má poněkud zodpovědný přístup. Babišovi vždy šlo jen o to, aby jeho Agrofert vydělával.

sarina ( 10. února 2022 14:48 )

Ještě dodatek: Když Babiš přišel do politiky jako mld., mělo by být každému jedno jak k tomu přišel. Myslíš že kdyby přišel s holým zadkem vadil by Babiš opozici i vám nenávistným? Ani by nikomu nevadilo nějaké STB prostě je to jen ZÁVIST. Už vychází na světlo i podrazy slepené, kteří Babiše za všechno kritizovali a teď dělají to samé nebo ještě hůř. Teď ti to ale vůbec nevadí, protože jsi se nechal nachytat a volil si to, tak přece proti tomu nebudeš. MUSÍŠ BÝT TICHO A PODPOROVAT TO!!!

sarina ( 10. února 2022 14:11 )

Babiš do politiky šel jako miliardář s 80 mld., a o nějaké mld. dokonce přišel. Neměl potřebu a nemusel krást, peněz měl dost a hned jak začal úřadovat jako premiér zvedal důchody, dával dětem, studentům, prostě všem, nikdo si nemůže stěžovat že za Babiše by se měl zle. To jen někteří kteří mu záviděli mu nemohou přijít na jméno ještě i teď v opozici. Ještě budete škrabat prstíčkem a škemrat aby se vrátil, protože to co máme teď tu slepenou se k vládě ani nedá nepřiblíží. U válu jsou jen chvíli a kolik podrazů už stihli udělat.

ANOzlodejum ( 10. února 2022 13:56 )

My zloději si rozumíme a vždy se zastáváme svého soudruha Babiše.
Čest práci!

Babisova_drahota ( 10. února 2022 13:53 )

Těch 50 mega byly pro něj jen drobné. Když si mohl "naprivatizovat" 75 tisíc milionů (75 mld).

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa