Pondělí 3. října 2022
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Oblačno 14°C

Sedm let na řetězu, bez výcviku, bez lásky. Teď Sára v útulku vyhlíží nový domov

Video se připravuje ...
Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Bokrová Lang - 
13. září 2022
05:10

Sáru (7), kříženku německého ovčáka, si pořídili majitelé jako štěňátko. Nenaplnila ale jejich očekávání, a tak skončila na řetězu. Strávila na něm uvázaná celý život. Nakonec ji dali do útulku Dogsy v Jestřebí na Českolipsku, kde se jí teď snaží vše vynahradit a najít jí nový domov.

Sára by uvázaná na řetězu zřejmě žila až do smrti. Majitelé se jí vzdali až poté, co několikrát utekla. „Nějakým způsobem se z úvazu dostala, utekla ze zahrady a napadla jiné psy,“ popsala majitelka útulku Veronika Slavíková. „Majitelé nás požádali, abychom ji přijali. Když ji přivedli, nebyli schopni ji ani udržet,“ dodala.

Sára má ráda pohyb, kterého si dosud moc neužila, baví ji i hračky Sára má ráda pohyb, kterého si dosud moc neužila, baví ji i hračky | Jana Ulrichová

Jako jedináček

Sára neznala nic. I když je to velmi aktivní pes, nikdo se jí nevěnoval, a to ji poznamenalo. „Její největší problém je, že se nesnese s jinými psy, všechno živé likviduje, což je důsledek zanedbané socializace,“ řekla Veronika Slavíková. Dodala, že v útulku s ní teď pracují, naučili ji vycházet alespoň se dvěma psy. „Nezkušeným lidem bych ale nedoporučovala, aby to zkoušeli. Ideální domov pro ni by byl takový, kde by byla jako zvířecí jedináček,“ zdůraznila.

Miluje pohyb

Sára už zvládá procházky, umí chodit u nohy, potřebuje ale venčitele, který je fyzicky zdatný a udrží ji. „Hodila by pro někoho aktivního, protože i když jí je už sedm let, stále ji baví pohyb. Má ráda na překážky, zkoušeli jsme s ní i agility,“ řekla Veronika Slavíková. Dodala, že by jí vyhovoval domek se zahradou s přístupem dovnitř. „Je velmi mazlivá, vyžaduje kontakt s člověkem. Má i perfektní vztah k dětem,“ dodala.

Sára je velmi mazlivá, má ráda společnost lidí, miluje děti Sára je velmi mazlivá, má ráda společnost lidí, miluje děti | Jana Ulrichová

Zdravá, kastrovaná

Sára čeká v útulku na nového majitele už tři čtvrtě roku. Proč se o ni nikdo nezajímá, ošetřovatelé nechápou. Kromě toho, že nesnáší jiná zvířata, je naprosto bezproblémová, je zdravá a kastrovaná. Zájemci, kteří by se jí chtěli ujmout a dát jí nový domov, mohou kontaktovat útulek Dogsy telefonicky na čísle 777 239 237.

Radka Křížová ( 13. září 2022 06:45 )

Dekuji ,že s takovými chlupaci nejdříve pracujete než je dáte novému majiteli .My si vzali fenku 13 měs křížence belgika a dobrmana z Tróje a socializace ,základní výcvik nic . Teď je to po šesti letech mazel a na základní veci asistenční pes . Bohužel hlavně uvnitř domu se nenese s ostatními psy ani s kocourem.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa