Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno 23°C

Artuše málem utýral, pes při „léčbě“ trpěl. Medik z Plzně není šílený, potvrdili znalci

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
5. dubna 2022
13:55

Medik Martin Švec (26), který podle obžaloby vymýšlel svému psu Artušovi různé neduhy a pak mu je sám „léčil“, netrpí žádnou duševní poruchou. U plzeňského soudu, kde mladík čelí obžalobě za týrání zvířat, to dnes potvrdili znalci. Jeho úsudek podle nich neovlivnily ani drogy, heroin a kokain, které v té době užíval.

Na tom, že je mladík duševně v pořádku, se shodli znalci z oboru psychiatrie i psychologie. Proč psovi diagnostikoval neobvyklou, femorální kýlu, proč tvrdil, že je nafouklý a nemůže vyměšovat, proč se domníval, že se od sebe navzájem nakazili svrabem a proto sebe i psa oholil, vysvětlit nedokázali.

Obžalovaný Martin Švec tvrdí, že svého psa miloval. Znalcům řekl, že má lepší vztah ke zvířatům, než k lidem Obžalovaný Martin Švec tvrdí, že svého psa miloval. Znalcům řekl, že má lepší vztah ke zvířatům, než k lidem | Jana Ulrichová

Punkce a rourky

Žádnou z těchto diagnóz přitom veterináři u Artuše nepotvrdili, což Švece zklamalo. Trval na tom, že jeho pes je nemocný, veterináři mu nejsou sto pomoci a proto ho začal léčit sám. Záváděl mu do konečníku rektální rourky, dělal mu punkce na vnitřní straně stehen a dával mu drény. Cpal ho léky, včetně diazepamu a opiátu tramalu, které jsou při nesprávném podávání nebezpečné, což potvrdila další znalkyně.

Na zadní nohu, kterou měl zlomenou, Artuš stále ještě nedošlapuje. Čeká ho proto reoperace Na zadní nohu, kterou měl zlomenou, Artuš stále ještě nedošlapuje. Čeká ho proto reoperace | Jana Ulrichová

Artuš trpěl

U soudu vypovídali i znalci, kteří zkoumali Artuše. Na dotaz předsedy senátu, zda pes trpěl, odpověděl jeden z nich: „Ano, jsem o tom přesvědčen.“

Bolavý, zničený

Nebohý Artuš nakonec skončil v péči veterinářky Markéty Tučkové z plzeňské Veterinární kliniky Kleisslova, která se o něj stará dodnes. Donesl ho k ní mladíkův otec. Artuš byl už v tu dobu v důsledku mladíkovi léčby ve velmi žalostném stavu. Měl poškozenou oční rohovku, rozsáhlé nekrózy po celém těle a komplikovanou zlomeninu stehenní kosti, kvůli které musel podstoupit dvě operace.

Artuš má u Markéty Tučkové i psího parťáka Artuš má u Markéty Tučkové i psího parťáka | Kateřina Lang

Zapomněl přijít

Rozsudek ještě dnes nepadl. Jedním z důvodů bylo i to, že senát téměř hodinu čekal na obžalovaného Švece, který na dnešní jednání zapomněl. Poslal kvůli tomu domů jednu ze svědkyň, kterou nestíhal vyslechnout. Hlavní líčení pak odročil na květen.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Ramita ( 5. dubna 2022 23:32 )

Tak, prý má lepší vztah ke zvířatům a miluje je. Tak, podle toho jak ten pejsek dopadl tak, bych řekla, že je to bestie nejvyššího kalibru a z lásky bych mu udělala to samé. Určitě by chápal, že je to dělané z lásky!
Usmíváš se, neboj karma si pro tebe přijde a budeš trpět!
Soudci vzchopte se a takovéto bestie zavírejte do vězení o chlebu a vodě. Nic jiného tento lidský odpad nezaslouží, doživotní zákaz vlastnit jakékoliv zvíře, zákaz studovat medicínu, zákaz dýchat vzduch na této planetě! Všechna zvířata z laboratoří osvobodit a posílat tam tento lidský odpad!
A pokud lidi chcete pomoci zvířatům podepište petici http­s://ww­w.za­poku­sybez­zvirat­.cz, děkuji všem kdo mají soucit .

maxpax ( 5. dubna 2022 14:49 )

V 26 letech stále ještě studuje medicínu ? Tak doufám, že ji nedodělá a nedodělá ji ani ve vězení.. Jinak své pokusy bude dělat na lidech. Chudák pes alespoň našel ochránkyni ve veterinářce. Tohle štěstí by jeho pacient ale neměl.

abelfarao ( 5. dubna 2022 14:38 )

Takže tady máme takového českého Pepíka Mengeleho, který zkoušel své experimenty na němém bezbranném stvoření. Modlete se všichni, ať se mu nedostanete pod ruku. Je přece naprosto normální a neškodný, akorát trochu fetoval.

Zobrazit celou diskusi