Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno 23°C

Šílený medik málem Artuše utýral. Veterinářka u soudu popsala hrůznou „léčbu“

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
11. února 2022
13:18

Surovým a zvlášť trýznivým způsobem týral podle obžaloby svého psa Artuše medik Martin Švec (26). Vymýšlel si různé diagnózy a sám ho pak „léčil“. U Okresního soudu Plzeň-město, kde se za to nyní zpovídá, dnes vypovídali svědci. Mezi nimi i veterinářka, kterou se Švec snažil přesvědčit, že má Artuš neobvyklou kýlu.

Jitka D., veterinářka s 22letou praxí, uvedla, že poprvé ji Švec kontaktoval telefonicky, popsal jí Artušův stav a medikaci a chtěl konzultaci ohledně alternativy. Podruhé už přišel s Artušem. „Přijel ráno, měl obavy o Artušův život. Tvrdil, že má pes kýlu a on se bojí, že praskne,“ uvedla veterinářka. Soudu pak řekla, že psa vyšetřila a zjistila, že je v pořádku.

Artuš si prošel peklem. Přesto lidem stále věří Artuš si prošel peklem. Přesto lidem stále věří | Jana Ulrichová

Femorální kýla?

Mladík se s tím ale nesmířil, veterinářce psal zprávy a posílal jí stati z učebnic o femorální kýle. „Radila jsem se s kolegyní, shodly jsme se, že za celou svou praxi jsme se femorální kýlou nesetkaly, a proto jsem ho odkázala na jiné pracoviště,“ řekla u soudu.

Martin Švec vinu odmítá, svého psa prý miloval Martin Švec vinu odmítá, svého psa prý miloval | Jana Ulrichová

Trval na svém

Švec k ní ale po čtyřech dnech přijel s Artušem znovu. „Tvrdil, že pes má velké problémy, že má určitě kýlu. Zavolala jsem kolegyni a psa jsme prohlédly společně. Nic jsme nenašly. Trval ale na své diagnóze, proto jsme ho poslaly na rentgen, který také nic neprokázal,“ uvedla veterinářka.

Hadičky v konečníku

Za další dva dny k ní medik s Artušem dorazil úplně vyčerpaný. Bála se prý víc o něj, než o psa. „Tvrdil, že pes je nafouknutý jako balon, že praskne, že je mu třeba ulevit. V konečníku měl zavedené tři hadičky od infúzí, které měly podle něj z těla psa odvádět plyny,“ vylíčila. Dodala, že mladíka poslala domů, aby se vyspal a uklidnil se, a Artuše si nechala u sebe na pozorování. Udělala mu všechna dostupná vyšetření včetně rozboru krve, a po dvou dnech mu jej vrátila s tím, že je v pořádku.

Takto medik Martin Švec svého psa zřídil Takto medik Martin Švec svého psa zřídil | Krimi Plzeň

Dvě operace

Mladík si to ale nemyslel. S nebohým Artušem obrážel další a další veterinární ordinace, až se nakonec jeho „léčby“ zřejmě chopil sám. Výsledkem byly poškozená rohovka, rozsáhlé nekrózy po celém těle a komplikovaná zlomenina stehenní kosti, kvůli které musel podstoupit dvě operace. Psa ve velmi zuboženém stavu se nakonec ujala Markéta Tučková z veterinární kliniky Kleisslova, kam ho přivedl mladíkův otec.

Zadní nohu museli Artušovi dvakrát perovat Zadní nohu museli Artušovi dvakrát perovat | Jana Ulrichová

Dal synovi léky

Ten dnes rovněž vypovídal u soudu. Řekl, že syn měl se psem přátelský vztah a staral se o něj dobře. Přiznal, že coby lékař dal synovi některé léky na předpis, antibiotika a léky na bolest, které byla ale určené pro syna, nikoli pro psa. Tvrdil také, že zavedení rektální rourky nepovažuje za týrání, syn mu tvrdil, že je to proto, že má pes problémy s vyprazdňováním. Věděl i o údajných kožních problémech, které podle jeho slov léčil syn psovi sám mastí.

Rozsudek v pátek nepadl, soud má v plánu vyslechnout ještě další svědky.

Video  Medik týral svého psa Artuše, sám mu určil řadu diagnóz a pak ho „léčil“. Teď kvůli tomu stojí před soudem  - Kateřina Lang
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

doktormediciny ( 15. února 2022 18:42 )

mOMENT, TO JE NESPTAVNE POCHOPENO. oMLUVA TO NENI, ALE NEKTERE DUSEVNI CHOROBY ZBAVUJI TOHO CLOVEKA PRAVNI ODPOVEDNOSTI. jESTLI MZE BYT LEKAREM, TON TEDA NEVIM.pOCHYBUJI.

doktormediciny ( 15. února 2022 15:18 )

Hm mo, to snad ne....Nepovazuji to zas mozna...

Ramita ( 13. února 2022 18:16 )

Pevně doufám, že karma si tuto lidskou bestii najde a potrestá ho, když politici nejsou schopní na tyhle lidi přitvrdit s tresty a pořád je nějak omlouvají. Jsou více soucitní k vrahům, zlodějům, násilníkům, pedofilům a lidem co vědomě páchají krutosti a škodí než ke zvířatům, která vůbec nic neudělala! Pokud máte rádi zvířata podepište petice za ukončení pokusů na laboratorních zvířatech, kde se dějí tyto hrůzy den co den, noc co noc, rok co rok... A zároveň můžete podepsat petici za ukončení transportů živých zvířat neboť to co zažívají, ta zvířata by žádný člověk nevydržel ani jediný den. Pokud nebudeme chránit ty slabé, ty kteří se nedokážou sami bránit, tak jsme velkým zklamáním pro tuhle planetu.

sorgedoktor ( 12. února 2022 20:11 )

Vase sdeleni cvelkove nejak kausalne nezapada do koncepce clanku

Watcheresses ( 11. února 2022 19:45 )

Lidi bez domova ale o pomoc až tak moc nestojí. Respektive těch, co o ni opravdu stojí, je minimum. Tady místním bezďákům několikrát nabízeli různé práce, ale ti chtějí max. na pivko a cigára. Sorry, to se radši budu starat o ty psy.

Zobrazit celou diskusi