Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 21°C

Kšefty množitelky z Ondrovic: Bojácné štěně chtěla udat už před 4 roky, rodiče tajila

Video se připravuje ...
Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
29. července 2021
05:00

Množitelka Milena Růžičková z Odrovic začala mít problémy se svým chovem retrívů podle už před čtyřmi lety. Potvrzuje to i paní Ivana, která v té době od ní chtěla koupit odrostlejší štěně. Nakonec si to ale rozmyslela, protože okolnosti prodeje byly podivné a štěně bylo bojácné a nesocializované.

Milena Růžičková psa s průkazem původu, kterého nabízela na svém webu a sociálních sítích, přivezla Ivaně Lefnerové ukázat do domu v sousední obci, který zdědila po rodičích. Domů ji nepustila, neukázala, v jakých podmínkách vyrůstal. Už to bylo podezřelé. Reportérky Blesk tlapek vědí, v jakém domě se měl prodej uskutečnit. Byly se na místě podívat, zjistily, že je prázdný a je na prodej.

Na tento inzerát Ivana Lefnerová reagovala Na tento inzerát Ivana Lefnerová reagovala | archiv Ivany Lefnerové

Údajní rodiče

Růžičková přivezla paní Ivaně ukázat i údajné rodiče, fenu a psa, ani to ale nebylo úplně v pořádku. „Nevím, jestli to byli skutečně jeho rodiče, žádné doklady jsem neviděla, a když jsem chtěla předem znát jejich jména, abych si mohla dohledat jejich předky a podívat se na jejich exteriér, neřekla mi je. Divila se, proč je to pro mě důležité. Takže jsem se jela podívat na štěně, o kterém jsem nic nevěděla,“ popsala paní Ivana.

Milena Růžičková přivezla i údajné rodiče nabízeného psa, žádné doklady o jejich původu ale zájemkyni neukázala Milena Růžičková přivezla i údajné rodiče nabízeného psa, žádné doklady o jejich původu ale zájemkyni neukázala | archiv Ivany Lefnerové

Bojácný, nevstřícný

Koupi štěněte si nakonec paní Ivana rozmyslela. „To, že jde o starší štěně, mi nevadilo. Vadilo mi ale to, že neměl takovou vstřícnou povahu, jakou obvykle zlatí retrívři mívají. Byl bojácný, zdálo se mi, že vůbec není socializovaný, byl zřejmě zvyklý žít mezi pejsky, ale ne mezi lidmi. Vůbec za mnou nechtěl jít,“ uvedla s tím, že fyzicky se zdál být v pořádku.

Hromadí štěňata

Dobrý dojem neudělala na paní Ivanu ani sama chovatelka. Byla neupravená, působila prý dojmem, že kvůli psům nemá čas na sebe. „Myslím si, že jí není nikdo dost dobrý. Já prošla proto, že mě doporučili jiní chovatelé. Domnívám se, že si budoucí majitele tak vybírá, že málokdo projde, a proto jí štěňátka doma zůstávají, odrůstají a hromadí se jí tam,“ řekla paní Ivana, která si nakonec pořídila pejska s průkazem původu z jiné chovatelské stanice.

Reportérky na dvorku napočítaly na šest desítek psů Reportérky na dvorku napočítaly na šest desítek psů | Jana Ulrichová

To není láska

Ze současných reportáží Blesk tlapek o množírně v Odrovicích byla paní Ivana zděšená, i když jí vzhledem k předchozí zkušenosti s chovatelkou tak úplně nepřekvapily. „Byla jsem zhrozená, protože tuhle rasu miluji. Mít ale takové množství psů, jaké jsem viděla ve vaší reportáži, to už ale není láska, to už je něco jiného, co ani nevím, jak nazvat. Je mi těch psů strašně líto, “ řekla.

Někteří psi jsou vyhublí Někteří psi jsou vyhublí | Jana Ulrichová

Kontrola pokračuje

Na množírnu v Odrovicích, kterou Milena Růžičková provozovala původně jako řádně registrovanou chovatelskou stanici, začali poukazovat lidé ze sousedství. Vadil jim neustálý štěkot psů, silný zápach a množící se potkani. Sepsali proto petici a oslovili Blesk tlapky, které podaly podnět Krajské veterinární správě na prošetření. Kontrola začala už před týdnem a stále ještě není u konce. V případu padlo i několik trestních oznámení.

padrino ( 29. července 2021 15:58 )

Člověk míní,život mění....😤

Milena Růžičková r.2017

A PORAD DOKOLA. Znovu opakuji. Retrivri miluji vasi spolecnost, vas kontakt, vasi lasku... Nejsou to psi zrozeni pro zivot v izolaci... takze PROSIM. Retrivra si neporizujte proto, aby zil oddelene od vas. On si na to zvykne, to ano, ale to neznamena, ze bude stastny... ON PROSTE CHCE BYT S VAMI...

Uživatel_5369726 ( 29. července 2021 08:02 )

Dobry den
takova situace u nas Nemecko se resi rychle 14 dni a nema ani jednoho pejska tady jsou na to strasne prisny / priklad Hannover pred mesicem plny byt pejsku/ kocek ca. 40 kusu stacil 1 den a majitel si musi vzit advokata a pred soud...kdyz jsem to poprve vydela musela jsem plakat jaky jsou v cesku zakony jedno v jake souvislosti preju vsem Vierbeiner hodne stesti aby nasly svou neu rodinu kde budou stasny

diskutujici ( 29. července 2021 06:08 )

"..začala mít problémy se svým chovem retrívů podle už před čtyřmi lety.."
Je to podlé, ale podle čeho tedy?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud