Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 8°C

Střelby na redaktorky Blesk tlapek se chopila policie: Partnerovi množitelky hrozí basa!

Video se připravuje ...
Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
21. července 2021
05:00

Jako nebezpečné vyhrožování vyšetřují policisté střelbu na reportérky Blesk tlapek, které v Odrovicích na Brněnsku odhalily množírnu retrívrů. Zbraň na ně tasil partner množitelky. Reportérky na něj proto na služebně v Pohořelicích podaly trestní oznámení.

Reportérky se shodly, že nic podobného ještě nezažily. „Mířil nám přímo do objektivu, tedy na hlavu. Nečekaly jsme, že skutečně vystřelí. Chtěly jsme jen dát majitelům zvířat prostor, aby se k případu vyjádřili,“ řekla Kateřina Lang.

Reportérky Blesk tlapek podaly na střelce trestní oznámení. Reportérky Blesk tlapek podaly na střelce trestní oznámení. | Jana Ulrichová

Čím střílel?

Čím přesně partner množitelky střílel, teď zjišťují policisté, kteří si ho vyzvedli v Odrovicích a odvezli na služebnu. Muž jim zbraň odevzdal. Podle prvotního zjištění se jedná o kategorii D, na kterou není třeba vlastnit zbrojní průkaz. Stačí, když je držiteli 18 let. Střelec policistům tvrdil, že žádnou další zbraň už nevlastní.

Partner množitelky po reportérkách Blesk tlapek střílel z pistole. Partner množitelky po reportérkách Blesk tlapek střílel z pistole. | Kateřina Lang

Může být nebezpečný

Podle informací od sousedů je muž ale myslivec. Blesk tlapky proto upozornily na případné nebezpečí i inspektory Krajské veterinární správy, kteří se chystají chov zkontrolovat. „Očividně nemá problém vystřelit na člověka. Máme obavy, aby někomu opravdu neublížil,“ řekly redaktorky.

Střelci, pokud bude uznán vinným, hrozí za nebezpečné vyhrožování se zbraní až tři roky vězení.

Policisté si pro střelce přijeli do domu v Odrovicích. Policisté si pro střelce přijeli do domu v Odrovicích. | Jana Ulrichová

Zajímají i sociálku

Policie a Krajská veterinární správa nejsou jedinými úřady, které se teď o rodinu zajímají. V domácnosti s desítkami psů a člověkem, který bez okolků tasí zbraň, žije totiž i nezletilé dítě. Podle našich informací jde o desetiletého chlapce, syna množitelky a jejího partnera. „Je mi ho líto, protože nechodí mezi děti a s nikým se nekamarádí,“ řekla sousedka Věra Popeláková. Jak vypadá skutečně jeho zázemí v psí domácnosti, teď zjišťuje sociální pracovnice.

Z chovatelky množitelkou

Odrovice na Brněnsku navštívily Blesk tlapky poprvé minulý týden. Chtěly prověřit informace místních a zvířecích záchranářů, že se na pozemku u jednoho ze zdejších domů nachází obří množírna retrívrů. To se také potvrdilo.

Za dvoumetrovou zdí, za niž není z ulice vidět, objevily reportérky desítky psů, převážně odrostlých štěňat, která na první pohled trpěla podvýživou a žila v nevhodných podmínkách. Napočítaly jich zhruba 60, další psi byli podle sousedů poschovávaní v přilehlé stodole. Blesk tlapky proto podaly podnět Krajské veterinární správě na prošetření chovu. Dokonce padlo i první trestní oznámení, které podal záchranný spolek Unie práv zvířat.

Reportérky na dvorku napočítaly na šest desítek psů. Reportérky na dvorku napočítaly na šest desítek psů. | Jana Ulrichová

Redaktorky zjistily, že majitelkou desítek zvířat je Milena Růžičková, která původně provozovala kvalitní chovatelskou stanici. Podle chovatelů, kteří s ní byli v té době ve styku, slavila se svými odchovy úspěchy po celé Evropě. Chov se jí zřejmě zvrhl v množírnu bezpapírových psů v době, kdy se vdala a odstěhovala z Brna do Odrovic. Byla vyloučena z Retriever klubu a  Českomoravským kynologickým klubem jí byl chov zakázán. Blesk tlapky chtěly Milenu Růžičkovou požádat o vyjádření, nikdy se ale nedozvonily, dveře domu nikdo neotevíral. Nepodařilo se ji kontaktovat ani telefonicky. Reportérky proto využily příležitost a chtěly majitele psů oslovit přes zeď z vedlejšího pozemku. Odpovědí jim byla střelba.

Rozhodnou veterináři

Na tahu je teď Krajská veterinární správa, která se do Odrovic chystá na kontrolu. Ta by měla posoudit stav psů a navrhnout jejich případné odebrání. Střelbu na reportérky řeší už policie jako nebezpečné vyhrožování.

gabreta ( 21. července 2021 22:40 )

A což teprve takoví řezníci co? To jsou teprve zabijáci, ty mudrci!!

padrino ( 21. července 2021 19:20 )

Basa,to je slovo.Není horší vězení?

hejpockej ( 21. července 2021 18:07 )

normalni clovek neni myslivec, jenom taci ktery radi zabiji a ty by zastreli i cloveka, kdyby to nebylo trestne

hejpockej ( 21. července 2021 18:04 )

nejenom mnozirny, ale i chovne stanice by meli zakazat, dokud se nevyresi problem milionu nechtenych psu a kocek v utulcich...nechapu proc se mnozi dalsi zvirata, a je mi jendo zda vypadaji podle nejakyho debilniho standartu a maji rodokmeny a jiny kravoviny, je to vuci spolecnosti nezod­poved­ny..­.kaz­dy vi, ze to delaji jenom a pouze pro prachy, protoze zadarmo to nikdo nedela ani by nedelal...a pokud to delaji pro zabavu, muzou jit makat do utulku.. jenom aby si smejdi vydelali, tak cela spolecnost musi na to doplacet a navic zvirata jenom trpi, protoze kdo by chtel rodit kazdy rok...

bullshit ( 21. července 2021 14:58 )

...inspektory Krajské veterinární správy, kteří se chystají chov zkon­trolo­vat.­..tak­že stihnou zamést stopy. Jinak znám několik myslivců a až na jednoho jsou to docela divní lidé, vznětliví a mnohdy docela hloupí a je mi divné jak mohou být ozbrojení. Pokud je chlápek myslivec, docela do schematu zapadá a měl by po tomto incidentu být obratem beze zbraně.

Zobrazit celou diskusi