Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Policie obvinila tyrana Davida Vebra (22): Štěňátku se blýská na lepší časy! Nový domov pro Deana?

Aktualizováno -
23. prosince 2020
09:57
Autor: Jan Doležal, VaB, rc - 
23. prosince 2020
05:00

Tříměsíční štěňátko, s kterým surovec David Vebr (22) z pražských Kbel praštil o zem, se dočká slušného zacházení. O pejska má zájem spolek na ochranu zvířat. V běhu je řízení o předběžné náhradní péči.

Na videu natočeném v neděli večer sousedy je vidět, jak mladík bezbranné štěňátko popadne a poté s ním vší silou praští o zem. Záběry zveřejněné na sociálních sítích šokovaly nejenom všechny, kdo je viděli, ale především úředníky Městské části Praha 19, kde surovec bydlí. Ti začali okamžitě jednat.

Lidský přístup

Štěňátko je zatím v útulku městské policie v Praze-Troji, ale blýská se mu na lepší časy. Během pár dní si ho převezme spolek na ochranu zvířat. „Ten pejskovi zajistí lidský přístup a péči, která je zásadní pro jeho budoucí fyzický, psychický vývoj. Už probíhá řízení o tzv. předběžné náhradní péči,“ řekla včera Blesku Blanka Pokorná z Úřadu městské části Kbely. „Úředníci přiznávají, že s tak neskutečnou brutalitou se už roky nesetkali. Právě proto všechny kroky konzultujeme s právním oddělením magistrátu,“ doplnila Pokorná. Už nyní je ale jasné, že pejsek bude v náhradní péči, dokud neskončí policejní vyšetřování.

Přestupek nebo trestný čin?

Případem brutálního napadení štěňátka se stále zabývá policie. Vyslýchá svědky incidentu a vysvětlení podal už i sám útočník. "Kriminalisté třetího policejního obvodu zahájili s dvaadvacetiletým mužem trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířete, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi," uvedla Siřišťová 23. prosince na stránkách policie.

Že skončí za mřížemi je více než reálné - Vebr je totiž v podmínce kvůli napadení muže. „Hovořil jsem s PČR a s veterinou a jsem rád, že pejska majiteli odebrali. Byl to podle mne jediný správný postup. Pejsek totiž utrpěl hematomy a nějaké zlomeniny,“ uvedl pro Blesk europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09).

Může za útok i majitelka?

Policejní vyšetřování by mělo určit nejen právní kvalifikaci činu, podle níž se bude odvíjet potrestání Davida Vebra. Pejsek není jeho, ale jeho bývalé přítelkyně. Policisté se zřejmě zajímají i o to, jak je možné, že majitelka psa tak brutální útok na jejího čtyřnohého miláčka dopustila.

Podle jeho přítelkyně David Vebr pejska před jejíma očima netýral. „Vím ale, že měl problémy s alkoholem. Na tom videu je na milion procent on,“ uvedla pro Blesk. Ruku měl dokonce vztáhnout i na ni. „Zfackoval mě, je to pravda. Na policii jsem to ale nehlásila. Byl u toho opilý. Když byl střízlivý, tak se choval normálně. Když se opil, tak byl agresivní, navíc pil často. Přede mnou ale nepil, když jsem ale nebyla doma, tak jo,“ uvedla žena pro Blesk s tím, že z bytu, který sdílela s Vebrem, odešla. Od zveřejnění videa se podle ní Vebr schovává před světem. Smazal si i účet na sociální síti.

Video  Mladík u sebe doma týral svého psa, švihl s ním o zem a pak do něj kopl.  - Facebook.
Video se připravuje ...

Martin32 ( 3. ledna 2021 14:53 )

Škoda, že není možnost týrat tebe hned bych se dobrovolně hlásil

Martin32 ( 3. ledna 2021 14:52 )

Stejně zase nedostane pořádný trest jako většina takových.

pojidacpsu ( 31. prosince 2020 13:12 )

chudak kluk kvuli zas.ranymu coklovi dostat takovy trest tak to je extrem!

joel ( 24. prosince 2020 11:23 )

Půjčte mi toho chcípáčka na 5 minut a už nikdy neřekne souvislou větu. Pokud přežije...

ANO_nam_bude_lip ( 24. prosince 2020 00:21 )

Takhle blábolím vždycky, když míchám chlast s fetem.
Čest práci, chlastu a fetu!

Zobrazit celou diskusi