Pondělí 18. leden 2021
Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka
Oblačno -5°C

Přítelkyně Davida natočeného při týrání pejska promluvila: Zfackoval i mě, když pije, je agresivní

Autor: VaB - 
21. prosince 2020
18:53

Kdo je mladík, který na videu brutálním způsobem týrá teprve tříměsíční štěně? Teprve dvaadvacetiletý David Vebr, co má bohatou kriminální minulost. Nenapadl ale jen psa, údajně mlátil i svou přítelkyni! Ta o tyranovi pro Blesk promluvila. A nejen o tom.

Sociálními sítěmi se šíří video, na kterém mladík vezme teprve tříměsíční štěně za zadní packy a švihne s ním o zem. Poté se k němu přiblíží a kopne do něj. Video vzbuzuje extrémní vlnu nevole, lidé jsou rozhořčeni, jak si někdo něco podobného vůbec mohl dovolit! 

Hlavním aktérem videa je podle informacví Blesku David Vebr (22). Psa na videu si pořídil se svou přítelkyní D. (Blesk její jméno zná). Společně bydleli v bytě v pražských Kbelích. A právě jeho přítelkyně, teď už bývalá, pro Blesk promluvila.

Je to tyran!

Psa v její přítomnosti prý netýral, asi si to nedovolil. „Vím ale, že měl problémy s alkoholem. Na tom videu je na milion procent on,“ řekla Blesku. Pes se podle ní teď nachází v útulku městské policie v pražské Troji. „Převezli ho tam z veteriny, tam zjistili, že má i nějaké starší zranění,“ dodala.

Pes navíc podle mladé ženy nebyl jediný, kdo okusil Davidovo neomluvitelné jednání. „Zfackoval mě, je to pravda. Na policii jsem to ale nehlásila. Byl u toho opilý. Když byl střízlivý, tak se choval normálně. Když se opil, tak byl agresivní, navíc pil často. Přede mnou, ale nepil, když jsem ale nebyla doma, tak jo,“ dodává mladá žena s tím, že by ji nikdy nenapadlo, že se takhle zachová i k pejskovi. Na Davida jeho bývalá přítelkyně podala i trestní oznámení. 

Je prý v podmínce

Jak uvedla, po odhalení se David začal schovávat. S D. chtěl ale hrozně nutně mluvit. V esemesce měl napsat, že je všechno v háji a že půjde sedět. „Mluv, teď mi jde fakt o všechno,“ stálo v jedné z SMS, kterou redaktorovi Blesku žena ukázala.

D. také uvedla, že David už má leccos nepěkného za sebou.  „Je v podmínce za několik napadení. Sám to ale neudělal, vždycky ve skupinkách,“ popisovala slečna. Mladá žena se nakonec s Davidem sešla na jedné z benzinek. „Ptala jsem se ho, proč to udělal, ať mi to vysvětlí. Na všechno odpověděl ,nevím'. Pak tam přijel můj nevlastní táta s novým přítelem. Jakmile je viděl, začal utíkat. Pak ho chytla policie,“ dodala žena s tím, že na výslechu s ním byla dlouhých šest hodin!

Psa by chtěla zpět, ale…

Jako majitelka štěněte, by se o něj ráda postarala doma. Nechce, aby bylo v útulku. „Nějací sousedé ale řekli, že jsem u toho byla. To ale není vůbec pravda. Jenže ta veterinární správa mi ho kvůli tomu nechce vydat. Jenže já jsem v tom bytě dva dny nebyla, celé dva dny jsem byla v práci. Byla jsem s ním domluvená, že ho pohlídá, jenže to dopadlo takhle,“ brání se. 

Video Mladík u sebe doma týral svého psa, švihl s ním o zem a pak do něj kopl. - Facebook.

Problémem prý je, že s nimi nechce nikdo komunikovat. „Celý den se snažíme toho psa dostat,“ říká D. „Od rána obvoláváme veterinární správu, tam na nás byli akorát nepříjemní, více méně nás poslali do háje. Na policii nám to zas nikdo nezvedá. Určitě mu ale bude líp doma než v útulku,“ doplnil její nový přítel. 

O zdravotním stavu štěněte navíc nevědí nic konkrétního. „Prakticky jen to, co jsme se doslechli. Prý má i pohmožděné oči a uši. S námi se ale nikdo vůbec nebaví. My jsme majitelé a nikdo nám nic neřekl,“ dodává. Na fotografiích pes vypadá podvyživeně, na to má ale D. odpověď: „Dean je hyperaktivní, navíc nechtěl moc jíst, jinak je ale v pořádku.  Že nemůže přibrat jsme s našim veterinářem řešili před dvěma týdny."

„Když jsem to video viděla, tak jsem celý den probrečela. Nevěděla jsem, co dělat, vlastně to ani nevím doteď. Nevím, jak mám toho psa dostat k sobě. Myslím si, že mu určitě bude líp doma s člověkem, se kterým vyrůstá,“ doplnila.

Dívka si do bytu, kde s Davidem bydlela, v pondělí došla pro své poslední věci. „Byla jsem i za sousedkou, co první zveřejnila to video. Když přijela policie, tak na ně řval, co dokázali a tak. Navíc nechápu, proč mu toho psa hned nevzali, když tam přijeli,“ zlobí se.

Hematomy a zlomeniny, trvalé následky

O stavu štěněte pro Blesk promluvil i europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), který se v případu nešťastného pejska rovněž angažuje. „Je možné, že pes bude mít trvalé následky. Ať už se jedná o prasklou čéšku, nebo o hematomy kolem uší, díky kterým mohl utrpět i poškození mozku," popsal Pospíšil. 

„Hovořil jsem s PČR a s veterinou a jsem rád, že pejska majiteli odebrali. Byl to podle mne jediný správný postup. Pejsek totiž utrpěl hematomy a nějaké zlomeniny. Z toho důvodu hodlám zítra podat trestní oznámení, protože takového chování k domácímu zvířeti naplňuje aspekty trestného činu. A doufám přitom, že trest nebude jen symbolický, aby si náhodou dotyčný za měsíc nedošel koupit psa nového, a totožná situace se neopakovala,“ uvedl pro Blesk. 

abcdefghijkl ( 29. prosince 2020 10:07 )

Kecáš zmatiny pražský psychopate. Je evidentní, že pekaaaros rýpl do živého
Jak se ti s tou nálepkou metrosexuála žije?

abcdefghijkl ( 29. prosince 2020 10:05 )

Ty patříš do detence stejně jako ten chcípák. Dřímá v tobě skrytá agresivita
Co chceš ty hňupe zjišťovat od druhé strany? Že si to ten pes udělal sám? Hrál si s balonkem a najednou je na pokraji smrti s doživotními následky!
Běž si naliskat

abcdefghijkl ( 29. prosince 2020 10:02 )

Evidentně případ pro detenční zařízení. Je jen otázkou času kdy provede něco horšího. Doufám, že tu podmínku mu promění na tvrdo.
Vypadá to, že ten chcípáček trpí komplexem méněcennosti a alkohol mu dodává agresivitu. Takové nejlépe utratit, pro společnot jsou k ničemu.
Tu jeho starou nechápu minimálně ze dvou důvodů, jak s něčím takovým mohla žít a jak se takovému sr@či nedokázala ubránit.

Pendrek ( 28. prosince 2020 13:19 )

Takový chcípák a připosraný krypl!!!! Zmlátit ho až si pochčije nohavice, takový mamlasek! Tu soudy nepomůžou, je to třeba vzít do vlastních rukou a zmlátit ho, až zčerná, tu agresi bych z něj vykopal, aby okusil vlastní medicíny....tady totiž nic jiného nepomůže

adeso ( 25. prosince 2020 11:22 )

tak on tloukl i jí a ono jí to nevadilo??? a to si dovolila mu nechat na starost psí mimino??? Takovýhle blbci bz měli mít zákay chovu a rozmnožování Doufám že jí toho psa nevrátí, stejně bz našli v nějakým odpadu, tohle jsem lidi bez empatií.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud