Statek smrti na Chebsku: Umírali psi i ovce, veterináři se brodili mezi tlejícími těly

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
28. dubna 2020
05:20

Tak otřesný případ týrání zvířat dosud veterináři v Karlovarském kraji neřešili. V soukromém hospodářství v Lipové na Chebsku odebrali devět zubožených psů rasy kangal. Dva psy už našli mrtvé. v Pondělí se na místo vrátili, aby vyřešili i osud zanedbaného stáda ovcí.

Pozemek, na kterém zvířata živořila a bez pomoci umírala, patřil Stanislavu K., který před 14 dny zemřel. Muž, kterého si před smrtí najal, aby se o zvířata staral, péči nezvládal. Bál se zejména psů, které patří Turkovi žijícímu v Německu. Ten zde podle místních provozoval spolu s majitelem pozemku nelegální množírnu a psy zřejmě používal i na zápasy.

Foto: 

Živé mezi mrtvými

Veterináři a policisté, kteří na místě zasahovali, našli všechna zvířata ve velmi špatném stavu. Pozemek byl zaneřáděný výkaly, zavalený harampádím, na pastvině se povalovaly uhynulé ovce v různém stadiu rozkladu. Týrání nepřežili ani dva kangalové.

Ostatní byli vyhublí, silně zablešení s neošetřenými ranami po těle. Ovce nebyly ostříhané, měly přerostlé paznehty, některé byly poraněné, protože kulhaly.  

Dnes řešili veterináři na místě osud stáda ovcíDnes řešili veterináři na místě osud stáda ovcí | Jana Ulrichová

Odeberou i ovce

„Psi byli okamžitě odebráni a převezeni do chebského útulku. Ovce zatím ponecháme na místě, mají dostatek vody a mohou se už i pást,“ řekla na místě Blesk tlapkám ředitelka Krajské veterinární správy Mária Slepičková s tím, že s ohledem na jejich stav budou úřadům navrhovat, aby i ovce byly přemístěny do náhradní péče.

Případem otřesného případu týrání zvířat se už zabývá i policie.

OlafKurefsen ( 28. dubna 2020 15:32 )

Turecké hospodářství v praxi. A tahle verbež je členem NATO a cpe se do EU
http­s://u­zuno­glu.bl­og.id­nes.cz­/blog­.aspx?­c=5802­02

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud