Přes obří nádor ani neviděl, teď je z Pepíčka zdravý veselý pes. Najde láskyplný domov?

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
23. dubna 2020
05:45

S obrovským nádorem na hlavě a s utrženým řetězem, který táhl za sebou, se toulal na Pardubicku kříženec Pepíček (asi 6). Naštěstí se ho podařilo odchytit a zachránit. Nový dočasný domov našel v útulku Rafael o.p.s. v Hamru u Českých Budějovic, kde se zotavil po operaci. Teď už je připraven odejít do adopce.

Pepíčka se nejdříve ujala Unie práv zvířat, která zajistila jeho operaci. Nádor, který jej trápil, byl velmi rozsáhlý. Zasahoval přes velkou část lebeční kosti a zakrýval mu celé jedno oko. Měřil 10 krát 15 centimetrů, naštěstí ale, jak se později ukázalo, byl nezhoubný.

Na doléčení přišel Pepíček do útulku RafaelNa doléčení přišel Pepíček do útulku Rafael | Rafael ops.

Zaplatila operaci

„Operaci jsem organizaci proplatila ze zisku z prodeje mé knihy Příběhy statečných,“ řekla Iva Volková, zakladatelka Rafaelu o.p.s., útulku pro staré, nemocné a handicapované psy, která pak nakonec nabídla Pepíčkovi i místo u sebe na doléčení.

Teď už je z Pepíčka zdravý a veselý psíkTeď už je z Pepíčka zdravý a veselý psík | Jana Ulrichová

Chce domů

Po měsíci, který v Rafaelu strávil, je už Pepíček naprosto zdravý a připravený odejít do nového domova. „Může být jak v bytě, tak na zahradě. Je to pejsek, který chce být s člověkem, nechce být sám. Hodil by se proto například pro aktivnější důchodce, má ale rád i děti. Miluje prostě všechno živé, nemá problém se psy ani s kočkami,“ řekla Iva Volková.

„Je to naprosto šťastný a veselý pes, který miluje život. Rodina, která se ho v téhle zlé době ujme, v něm získá perfektního společníka,“ dodala.

Teď už je z Pepíčka zdravý a veselý psíkTeď už je z Pepíčka zdravý a veselý psík | Jana Ulrichová

Pomáhá ostatním

Zájemci, kteří by chtěli Pepíčka adoptovat, mohou kontaktovat paní Ivu na telefonním čísle 605254813.

Ke koupi je stále také kniha Příběhy statečných, z jejíhož prodeje proplácí Iva Volková ostatním útulkům náročné operace, na něž samy nemají dostatek peněz. Kniha vyšla v nákladu 3000 kusů a její obálku ilustrovala Iva Hüttnerová. Její cena  je 390 korun.  Zájemci si ji mohou koupit přes webové stránky www.rafael-ops.cz. 

mislivec ( 25. dubna 2020 21:22 )

Hm, masa na něm bude míň než na zajícovi. A tuhý to bude jak podrážka. To už raději odchytit nějakou vyžranou kočku.

Uivatel_5417844 ( 25. dubna 2020 07:17 )

Tak pepíčka bych nechtěl ani do guláše

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud