Žijeme si dobře, chvástá se „černými“ kšefty množitelka Petra. Jdou po ní úřady i policie

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
20. listopadu 2019
05:30

Zastavila živnost, s kšefty se psy ale nepřestala. Množitelka Petra Nováková (36), dříve Němcová Cendelínová, ze Světnova na Ždársku doufala, že tak unikne pozornosti úřadů, ale spletla se. Úředníci jdou po ní dál, Blesk tlapky na ni navíc podaly trestní oznámení.

Reportérky získaly zprávy, které Petra Nováková poslala svému bývalému příteli Miroslavu Sedláčkovi. Detailně v nich popsala, jak se psy obchoduje, jak je získává a dál přeprodává.

„To, co dělám, není tak úplně legální činnost. Živnost mám jen na prodej vlastních odchovů… Zatím to dělám načerno, točím 80-100 tisíc měsíčně, žijeme si velmi dobře, ale dost riskuji,“ napsala doslova.

Miroslav Sedláček zprávy, ve kterých mu Petra Nováková popsala své načerno provozované obchody se psy, poskytl Blesk tlapkámMiroslav Sedláček zprávy, ve kterých mu Petra Nováková popsala své načerno provozované obchody se psy, poskytl Blesk tlapkám | Jana Ulrichová

Ukončila živnost

V té době už přitom Petře Novákové šlapali na paty veterináři, kteří konstatovali, že zvířata týrá, a vyměřili jí za to několik pokut, i Městský úřad ve Žďáru nad Sázavou, který s ní vedl správní řízení, v němž jí nařizoval snížit počet chovaných psů na pět.

Petra Nováková v naději, že se postihu vyhne, ukončila živnost. „Žádnou živnost, žádný prodej pejsků teď neprovozuji. Chov labradorských retrívrů, co jsem měla, jsem zrušila, pejsky jsem buď rozdala, nebo prodala,“ řekla reportérkám.

Běží nové řízení

I když ale Petra Nováková živnost zastavila, nijak si tím nepomohla. „Řízení o snížení počtu chovaných psů bylo zastaveno, protože bylo vedeno s paní Novákovou jako s osobou fyzickou podnikající na identifikační číslo. Jelikož paní Nováková v srpnu tohoto roku pozastavila svůj živnostenský list, nebylo nadále možno s ní jako osobou podnikající vést toto správní řízení, proto bylo zastaveno. Znovu bylo toto řízení zahájeno s fyzickou osobou jako s chovatelkou v zájmovém chovu,“ uvedl mluvčí Městského úřadu ve Žďáru nad Sázavou Matěj Papáček.

Na pozemku u domu, kde Petra Nováková žije, pobíhá stále několik velkých psů včetně nových štěňat bernardýnaNa pozemku u domu, kde Petra Nováková žije, pobíhá stále několik velkých psů včetně nových štěňat bernardýna | Jana Ulrichová

Tlapky na policii

Reportérky Blesk tlapek navíc podaly na Petru Novákovou trestní oznámení kvůli týrání zvířat a množení. Vycházely přitom z výpovědí řady podvedených lidí, kteří od Petry Novákové koupili psa, z vlastní zkušenosti s nákupem štěněte komondora Arga, kterého jejich figurantce prodala Nováková u supermarketu ve Žďáru, i ze sms zpráv, které jim předal Miroslav Sedláček.

Policisté, kteří oznámení přijali, reportérky informovali, že se tímto oznámením bude zabývat hospodářská kriminálka.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

gigon ( 23. listopadu 2019 19:34 )

Ona je CHovatelka jako většina chovatelu v ČR,,,, O CO VAM JDE,,,,

verka1 ( 21. listopadu 2019 15:15 )

Někdo množí selata někdo štěňata. V nevyhovujících podmínkách a úřady, policie nic nevidí, neslyší.

hejpockej ( 20. listopadu 2019 11:35 )

no vidime jak je ceska justice spravedliva...jiny lidi zavrou jen pro nazory na internetu, a tady ty zrude vsechno projde...

oxygene.p ( 20. listopadu 2019 11:30 )

Pani nasla diru na trhu a postavila se k tomu byznysu celem a snazi se tu neutuchajici poptavku resit. Tim se ji nezastavam , ale presne tak by meli byt trestne odpovedni ti kupujici , protoze z drtive vetsiny jsou to lide s nizkym iq , kteri chteji takoveho psa jako modni doplnek. Zkuseny pejskar vi co myslim. Koupit psa neni jako koupit rohlik a kdyz si to koupi od te chovatelky , tak minimalne je obzalovat za spoluucast na nelegalni mnozirne.

Klarkavosmek ( 20. listopadu 2019 11:25 )

Smsky posílané pánů Sedláčkovi se zakládají na lživých informacích ta rodina má jen mraky dluhu,exekuci. Žijí z ruky do huby a jsou rádi že mají na obživou svou a svých psu...o takových kseftech se tě Babe ani nesnilo jen se chvástala aby z dědka vytáhla peníze ten ji teď pěkně osolil...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud