Čtvrtek 30. listopadu 2023
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Zataženo, sněžení -1°C

Argo od množitelky ze Světnova vyhlíží nový domov. Zájemci, hlaste se

Video se připravuje ...
Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
26. února 2019
05:40

Nový, už trvalý domov potřebuje Argo, kříženec komondora, kterého Blesk tlapky koupily od množitelky Petry Novákové, dříve Cendelínové Němcové (35) ze Světnova u Žďáru nad Sázavou. Argo prošel léčbou antibiotiky a na skutečný domov čeká v dočasné péči. Tříměsíční Argo je klidný a má všechny předpoklady, aby z něj vyrostl skvělý rodinný pes, ale i hlídač. O tom, kdo ho získá, rozhodnou reportéři spolu se zvířecími záchranáři. 

 

Arga, měla množitelka Petra Nováková, na jejíž nekalé praktiky Blesk tlapky poukazují dlouhodobě, u domu ve Světnově. O štěněti, které nepochází z jejího chovu reportérkám tvrdila, že není na prodej, že je to její mazlík. Krátce na to ho ale prodala za 2000 korun na parkovišti u supermarketu figurantce, se kterou byly Blesk tlapky domluveny.

Přibližně tříměsíční Argo, údajně kříženec komondora s puli, nebyl zdravý. Podle veterinářky Barbory Olejárové, která ho vyšetřila, byl zanedbaný, podvyživený a měl v těle zánět, kvůli kterému bral antibiotika. Teď už je v pořádku, může proto odejít do nového domova.

Na veterinární klinice VetHope se Arga ujala a vyšetřila ho MVDr. Barbora Olejárová Na veterinární klinice VetHope se Arga ujala a vyšetřila ho MVDr. Barbora Olejárová | Jakub Poláček

Parťák i hlídač

Podle Sylvie Sirůčkové, která se o něj dočasně stará, je Argo klidný. Bude to skvělý rodinný pes a zároveň i dobrý hlídač. Bude potřebovat zahradu, ze které bude mít přístup do domu. Je velmi srdečný a stále při chuti. Zvládá už ale základní povely. Jediné s čím je trochu na štíru, je hygiena, správným návykům se teprve učí. „Má rád všechny včetně dětí, bojí se jen větších psů,“ řekla Sylvie. Podle ní si Argo rychle zvykl na jejího psa, se kterým teď dovádí a hlídá ho, takže by se hodil i jako parťák k druhému, menšímu psovi. Není ale příliš aktivní, je to spíše lenoch

Očkování a čip

Nový majitel bude muset také počítat s náročnou péčí o srst, kterou bude třeba pravidelně česat. I když je Argo kříženec, je možné, že bude mít dredy, jejichž údržba bude možná vyžadovat i zásah psího kadeřníka.

Arga čeká tento týden ještě poslední očkování a čipování. Pak už bude moci odejít do nového domova. Ten mu budou reportérky vybírat společně se zástupci spolku SOS for Pets – Zachraňujeme psy z nevhodných podmínek, kteří Argovi zajistili náhradní péči.

Zájemci, hlaste se

Ze zájemců, kteří se už teď předběžně hlásí, vytipují reportéři Blesk tlapek ty, kteří budou nabízet pro Arga nejvhodnější podmínky. S vybranými zájemci se pak spojí a navštíví je, aby zjistili, kam by Argo odešel a jak by se tam měl. Na základě toho pak rozhodnou. Zájemci se mohou hlásit na e-mail tlapky@cncenter.cz, předmět Argo.

Po týdnu v dočasné péči je z Arga jiný pes. Dobírá sice ještě antibiotika, jeho srst je už ale hebká, voňavá, a také už přibral Po týdnu v dočasné péči je z Arga jiný pes. Dobírá sice ještě antibiotika, jeho srst je už ale hebká, voňavá, a také už přibral | Jana Ulrichová

Adopční smlouva

Arga získají noví majitelé na základě adopční smlouvy. Blesk tlapky si v ní mimo jiné stanoví podmínku moci Arga kdykoli v novém domově navštívit a zkontrolovat, jak se mu daří. Noví majitelé budou muset do budoucna počítat také s Argovou kastrací, aby nikdy nemohl být zneužit k množení.

 

Arga měla množitelka u domu společně se štěnětem bernardýna. O obou Blesk tlapkám tvrdila, že nejsou na prodej, Arga měla podle svých slov sobě pro radost, bernardýna na hlídání Arga měla množitelka u domu společně se štěnětem bernardýna. O obou Blesk tlapkám tvrdila, že nejsou na prodej, Arga měla podle svých slov sobě pro radost, bernardýna na hlídání | Jana Ulrichová

wtempo ( 26. února 2019 11:12 )

A lidi, hlavně pracující si pořizují ne jednoho psa ale několik, celý den potom nejsou doma, neumí si je ani vycvičit. Je to zavřené v baráku, bytě, kotci... A jakmile to vezmou sebou na procházku, tak zásadně navolno. Lítá to všude, leze to po vás nebo vrčí. A o těch lejnech ani nemluvě. Ohleduplnost a zodpovědnost těmto lidem nic neříká a jsou na vás ještě hrubí. Jsem pro to zásadně regulovat! Jsou i jiné drobné zvířata na mazlení a vlastnit psa není přece základní právo.

jana999 ( 26. února 2019 10:41 )

je fakt, že trochu by se to regulovat mělo, nevím proč nemůže majitel bytu zakázat ve svém bytě chov zvířat. Taky si myslím, že by se měly poplatky platit podle velikosti psa, čím větší pes tím dělá víc nepořádek a hlavně po velkých psech lidi sekrementy neuklízejí, pomalu si na ně netroufnou ani poldové. Myslím, že v paneláku opravdu stačí důchodcům nějaký prcek na mazlení. Zaměstnaní, by vůbec psy neměli mít, je to trápení zvířat je na celý den zavřít v bytě

klidas88 ( 26. února 2019 10:17 )

Teda pane/paní, dívejte se na svět trošku pozitivněji

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud