Staroušek Ben se měl vždy skvěle, o to hůř nese útulek. Najde nový domov?

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
19. 8. 2019
06:15

Jako v bavlnce si žil jezevčík Ben (13), měl vždycky jen to nejlepší. Jeho panička ale onemocněla a už se o něj nemůže starat, skončil proto v tachovském útulku U Šmudliny. Tady mu teď hledají nový domov. Pobyt v útulku totiž těžce nese.

„Benova majitelka už nemá dost sil na to, aby se o něj starala. Sleduje ho ale alespoň na dálku,“ řekla provozovatelka útulku Gabriela Jägrová s tím, že Beník je u nich už dva měsíce.

Provozovatelka útulku Gabriela Jägrová chce sehnat Benovi nový domov u starších lidíProvozovatelka útulku Gabriela Jägrová chce sehnat Benovi nový domov u starších lidí | Jana Ulrichová

Z postele do kotce

Doposud jen rozmazlovaný pes, který spal v posteli a dostával jen to nejlepší masíčko, není v kotci, na který nebyl zvyklý, šťastný.

„Je to trošku smutné, mrzí nás to. Proto bychom mu rádi co nejdříve našli nový domov,“ dodala Gabriela Jägrová.

Je jako jura

I když je Ben už psí senior, je na svůj věk dost aktivní a veselý. Navíc je i zcela zdráv, podle veterinářky, která jej vyšetřovala, je doslova „jako jura“.

„Uvítal by domov u starších lidí, kteří už po něm nebudou nic chtít, žádnou drezúru, žádné povely. I když to umí, moc na to není,“ popsala s úsměvem provozovatelka útulku. Dodala, že nejspokojenější by byl Beník v domku se zahradou, ocení ale i procházky.

Ben je na svůj věk aktivní a podle veterinářky zcela zdravýBen je na svůj věk aktivní a podle veterinářky zcela zdravý | Jana Ulrichová

Zájemce, který by si chtěl Beníka adoptovat, může volat na číslo 724 583 768, nebo psát na e-mail psiutulekusmudliny@seznam.cz.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

karlos107 ( 21. srpna 2019 23:29 )

Umíte použít i jiné slova jak - skvělé ?? Vy tupí bezmozkoví pisálci

rentierskej ( 19. srpna 2019 19:53 )

až na to, že desenský má cca 10 psů.
útulky mají často mnohem více psů (a snaží se pomáhat VŠEM psům, kteří to potřebují). je proto jasné, že nelze cizím psům zajistit volný váběh - neznají se, někteřímohou být méně sníšenliví, vystrašenáí apod.; lze proto říct, že veliká klec zde slouží i pro jejich bezpečnost.
a propos: kolika psům z útulku už jste kdy pomohla, když útulky tak kritizujete?!

bibijana ( 19. srpna 2019 11:27 )

Klece,klece,klece! Zavírat hodné­ho,bez­problé­mové­ho a starého psa do klece ,je zločin na zvířeti! Pokud tzv."útulky" nejsou schopny a ochotny zajistit volný pohyb a chov psů,kteří se snáší, v menších skupinkách ,pak nemají ani právo existovat.V tomto je dobrý Rudolf Desenský.Podle toho,co jsem viděla v pořadech o něm,mají jeho psi velké výběhy.V každém výběhu je jich několik,žijí ve smečkách podle snášenlivosti.Dámo a vy podobní,takovým útulkům,kde drží psy v klecích, nepřispívám ani korunu.Vyzývám k tomu i ostatní.Tyhle klece jsou pro psy obrovské trauma,je to týrání zvířat a to podporovat nebudu!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa