Podařil se zázrak. Po letech na ulici a čtyřech v útulcích našel Miško nový domov

1080p720p360p
Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
11. 1. 2019
06:00

Peníze, krmivo a další potřebné věci putovaly i do zbývajících útulků, které své vánoční nadílky představily Blesk tlapky. Spokojeni byli v útulku Psí domov v Lukavici, v Čápce v Kroměříži i v azylu Dej pac na Vysočině. Navíc se podařil i jeden malý zázrak.

Povedla se totiž adopce, v níž nikdo moc nevěřil, adopce, která je důkazem toho, že nikdy není pozdě. Velkou radost z ní měli v jihomoravském útulku Tibet, kde se starají převážně o stará, nemocná a handicapovaná zvířata. Do nového domova odtud odešel desetiletý Miško, který žil napřed na ulici, pak tři roky v útulku v Rožnavě a nakonec rok v Tibetu.

Miška kvůli jeho komplikované povaze, kdy hromadil hračky na jednom místě, a pak je bránil, dlouho nikdo nestál. Teď se ale na něj konečně usmálo štěstí. „Našel nový domov u paní v bytě v Brně. Je to důchodkyně, která je s ním doma, a Miško toužící jen po svém člověku, ji všude doprovází a je s ní šťastný,“ popsala s upřímnou radostí provozovatelka útulku Alžběta Humlíčková.

Miško v novém domověMiško v novém domově | 

Kočky zůstaly stranou

Jako jediný zůstal trochu stranou zájmu kočičí azyl Gaia, který už od roku 2009 provozuje velká srdcařka Jiřina Vrábelová ve svém domě v Lužné u Hanušovic na Šumpersku. Stará se v něm o stovku koček, pečuje ale i o další zachráněná zvířata včetně srnky. „Jsem si vědoma, že jsme na venkově, kde je koček dost. Když chce adoptovat kočku někdo z města, má většinou poblíž nějaký městský útulek, a nemá proto důvod jezdit si pro kočku až k nám,“ řekla.

Kočičí azyl Gaia.Kočičí azyl Gaia. | 

Pokud by chtěl ještě někdo jejímu kočičímu útulku pomoci, může materiální pomoc poslat nebo dovézt na adresu: Azyl Gaia z. s., Lužná 19, 788 33 Kopřivná. Finanční příspěvky lze poslat na transparentní účet 881188815/2010 nebo na účet azylu 239074909/0300.

Doporučujeme
bibijana ( 11. ledna 2019 10:25 )

Hodné paní posílám velký dík!!! .Lidé, kteří si vezmou psa z útulku, popř. se ujmou nějakého týraného, či jinak nechtěného psa, by měli být osvobození od poplatků za psa. Tyto poplatky jsou stejně nezákonné!!! Jak je možné, že množírny poplatky neplatí, obce to od nich ani nevymáhají. Ale jsou desetitisíce psů, kteří nejsou přihlášení a poplatky za ně majitelé neplatí.A nikomu to nevadí, nikdo to neřeší.Když platit poplatek za psa, tak buď všichni, nebo nikdo!!!! Jak k tomu slušní lidé přijdou? Je to diskriminace. A stačí málo - vzít si příklad z komunistů: ze zákona bylo, stejně tak i dnes je povinná vakcinace na vzteklinu.Veterinář dal injekci, zapsal majitele, soupis se předal na obec a všichni platili. Za nenaočkovaného psa a za nezaplacený poplatek dávat pokuty. A byl by pořádek.Každý asociál by si měl rozmyslet, zda se vyplatí mít psa, nebo ne.Poplatky neplaťte!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa