Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Jasno 23°C

Kšeft s „buldočky“: Psi trpí v klecích, množitelka Iveta za ně bere tisíce

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
14. června 2019
05:15

Křížence bez průkazu původu, které označuje za francouzské buldočky, prodává množitelka Iveta Faltysová (51) z Dražkova na Pardubicku. Těží z nevědomosti lidí, kteří jsou ochotni dát jí za ně tisíce korun. Ti, kteří jí naletěli, přitom netuší, že za stejné peníze mohou mít zdravého psa s průkazem původu.

Iveta Faltysová, na jejíž otřesný klecový koncentrák, v němž psy drží a množí, Blesk tlapky upozornily, se netají tím, že prodává křížence. Reportérky získaly svědectví více lidí, kterým prodala nebo chtěla prodat francouzského buldočka kříženého v minulosti s bíglem. Za takového psa přitom bez uzardění žádala 6000 korun a nebyla ochotna slevit.

Množitelka Iveta Faltysová (vlevo), která provozuje klecový koncentrák, prodává křížence a nijak se tím netají. Chce ale za ně tisíce korunMnožitelka Iveta Faltysová (vlevo), která provozuje klecový koncentrák, prodává křížence a nijak se tím netají. Chce ale za ně tisíce korun | Jana Ulrichová

Za stejné peníze papírového psa

Podle Mileny Michaely Sadílkové ze spolku Francouzské potěšení přitom není třeba dávat takové peníze za psa bez průkazu původu.

„Za šest tisíc korun je možné si koupit psa z chovatelské stanice, který bude nestandardní. Bude mít papírové rodiče, nebude ale vhodný do chovu. Takový pes pak nestojí 18 000 až 20 000, jak je u buldočků s PP obvyklé, ale bude stát 5000 až 6000 korun,“ řekla.

Nestandardní pes má přitom obvykle jen drobný nedostatek, kvůli kterému nemůže být zařazen do chovu. „Pokud tedy chce někdo francouzského buldočka vyloženě jako mazlíčka a nepočítá se štěňaty, je pro něj nestandardní pes z chovatelské stanice přímo ideální,“ dodala.

Milena Michaela Sadílková ze spolku Francouzské potěšení varuje před nákupem francouzských buldočků z množírnyMilena Michaela Sadílková ze spolku Francouzské potěšení varuje před nákupem francouzských buldočků z množírny | Jana Ulrichová

Neduhy se na veterině prodraží

Pes bez průkazu původu podle Sadílkové otvírá lidem jen peněženky. „Budou s ním běhat na veterinu, protože psi z množírny bývají nemocní. Konkrétně buldočci mívají problémy s páteří, s ledvinami, s análními žlázkami, trpí na záněty uší, uvedla.

U nestandardně zbarvených psů, jako je modrý buldoček nebo tzv. merle, se zase projevuje hluchota nebo slepota. Náklady na léčbu takových psů jsou neskutečně vysoké. U psa z chovatelské stanice je zdraví daleko lepší,“ řekla.

Množitelka mlčí

Iveta Faltysová se ke svému klecovému koncentráku, který zabírá celé přízemí jejího domu, nechtěla vyjádřit. „Já se s vámi o tom nemíním bavit,“ řekla pouze. Reportérky pak odkázala na svého právního zástupce, který ale slíbené vyjádření dosud nedodal.

Tyto záběry na klece v domě v Dražkově přišly do pošty Blesk tlapek. Redakce se je rozhodla publikovat ve veřejném zájmu. Předává je policiiTyto záběry na klece v domě v Dražkově přišly do pošty Blesk tlapek. Redakce se je rozhodla publikovat ve veřejném zájmu. Předává je policii | čtenář

Policie už má posudek

O Ivetu Faltysovou se zajímá policie. „Co se týká Dražkova, přijali jsme dvě oznámení na týrání zvířat, “ řekla policejní mluvčí Markéta Janovská s tím, že případ vyšetřují pro podezření ze zanedbání péče o zvíře z nedbalosti.

„Vyšetřovatel již obdržel znalecký posudek. Nyní bude probíhat vyhodnocení posudku a důkazů a zhruba do měsíce vyšetřovatel rozhodne, zda se jedná o přestupek nebo trestný čin,“ uvedla. Dodala, že v případě prokázání viny hrozí chovatelce za trestný čin až dva roky vězení.

hhpetrz ( 16. června 2019 12:53 )

-------Najítt nahe zeeny ve vaší oblasti na toto : gg.gg/zeny2019

.tg.bb ( 16. června 2019 09:55 )

První krok, bohužel v Česku neproveditelný: Řádně zdokumentovat a zdanit VŠECHNY množírny psů! Když vidím veledůležitou "chovatelku", co v životě nedělala nic jiného, než že si držela několik fen, aby rodily a rodily a ji živily, vždy odbornice na všechno včetně genetiky, ortopedie, psychologie, tak je mi skutečně blivno. Vyrážejí na procházku se svým stádem, "nic vám neudělá, je hodný, hodná, miluje děti, ale nemá rád/a úchy­ly/o­pilce/­dělní­ky/mu­že/dě­ti/že­ny, jen nesmíte běžet, dělat rychlé pohyby, smát se, dívat se na ni/na něj, no co, tak vás oslintá, je to šampión/šampiónka CACIB, otec je pravý vlk/­puma/­rys/med­věd/ži­rafa, štěňata zadaná na deset let dopředu" a jsou postrachem okolí. O nějakém placení daní v životě neslyšely/i.

svalovec ( 16. června 2019 09:27 )

Už odpohledu je mi hnusná ve vočích má vrozenou chamtivosst
a zlobu je to na ní vydět a to se nemusí přetvařovat.......
Hned bych ji všechny pejsky sebral a klece zlikvidoval až na jednu
tu bych nechal proní aby věděla jaké je to žít v kleci.....
Já osobně mam už druhého pejska vždy jsem měl fenky ale v životě bych je nezavýral do klecí a já kdybych uni koupil zvýře a tohle vyděl hned bych ji sejmul a klidně bych si to odseděl ale ona by dopadla hodně ale hodně špatně....Zavřete ji až černá a rovnou do malé klece ne do mísnosti
hnusné vyjebaná PIČ chcípni kund

Lubo Bm ( 15. června 2019 13:30 )

Jednou už je to rasa psa tak co..!! Sám jednoho mám a je to miláček víc jak z mnoha různých plemen. Viz. dopovat bojový plemeno steroidy podle vás není idiotský..? Takových množitelen je ale vás zajímá jen buldok. Když jsem viděl chovatelnu amerických stafordů tak se mi chtělo zvracet..! Každý si může vybrat psa jakého sám chce, pokud toho psa miluje tak ho bere jako vlastní dítě. Tím chci říct že je schopen zaplatit jakoukoli cenu. Francouzský buldoček má právo žít jako ostatní plemena. A lidi co nepoznají čistokrevná štěňata od kříženců tak jsou idioti a psa by jsi měli vzít z útulku.. Aspoň tu pak nebudou brečet že za psa daly tolik peněz...

Mishka1976 ( 14. června 2019 15:59 )

Dokud idioti budou štěňata od množitelů kupovat, tak budou množit. Tyran je i ten kdo to podporuje!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud