Nemohoucího psa někdo odhodil v Horažďovicích: Tyrana hledá spolek, který zvíře zachránil

Autor: dce - 
23. 4. 2019
16:43

Stařičkého jezevčíka postiženého na zadního nohy někdo sprostě odhodil v Horažďovicích, patrně, aby zde zemřel pomalou a krutou smrtí. Naštěstí si pejska všiml náhodný kolemjdoucí a podařilo se ho zachránit. Po majiteli, který psa odložil se nyní pátrá. Nepoznáváte nemocného jezevčíka?

Ferda, jak pejska nálezci pojmenovali, byl objeven 5. dubna u sila v Horažďovicích, kde ho někdo odhodil jako odpad. Důvod nebylo nutné hledat dlouho - starý jezevčík je ochrnutý na zadní nohy. První prohlídka u veterináře bohužel přinesla smutnou zprávu - postižení je již nezvratné.

Majitele, který nemohoucího psa jednak odložil, a možná mu také zranění způsobil či jeho stav zanedbával, teď hledá spolek na záchranu zvířat. „Rádi bychom nalezli majitele, který se 5. dubna zbavil ochrnutého staršího psíka a opustil ho na okraji Horažďovic. Někomu ten pes patřil, třeba ho soused pozná. Pes, byl umístěn do kotců městské policie Horažďovice, kde o něj bylo ze strany dobrovolnic s láskou pečováno, ale na šance na život byla mizivá. Byl nechodící, jen se plazil a i vyprazdňování muselo být prováděno mechanicky,“ popsala Deníku Ivana Jensen ze spolku Nalezenci Šumaváci s tím, že by viník měl být potrestán.

Nejprve tak bylo třeba vyřešit, co s pejskem bude dál. "Majitele se nepodařilo najít ani se nepřihlásil a Ferdíkovi hrozilo utracení. Na pomoc mu okamžitě přispěchala Lenka Saláková a Jana Rybová, které se rychle naučily jak ochrnutému pejskovi pomoci s vyměšováním a daly mu pocítit, že má šanci na život," popsali na stránci Nalezenci Šumava ochránci zvířat.

Hodnému pejskovi s chutí do života se nakonec podařilo najít místo ve spolku Jezevčíci v nouzi, který se ho ujal. "Srdce má v pořádku. Je velmi podvyživený, kost potažená kůží, žádné svaly, zadní část zcela atrofovaná, nohy odřené. Je mu tak kolem deseti let. Ve smečce je přátelský a k lidem nesmírný mazel," popsali pracovníci spolku.

V nejbližší době bude Ferdovi na míru vyroben invalidní vozíček, a tak se bude moci volně pohybovat a řádit s ostatními pejsky. Pokud chcete spolku Jezevčíci v nouzi pomoci s financováním péče o psy, můžete tak udělat na jejich transparentním účtu: 2300759229/2010.

abcdefghijkl ( 25. dubna 2019 11:57 )

Ty jsi se neměl ani narodit, protože i na sto let vařený guláš jsi moc plný hnusu

blecktajp ( 25. dubna 2019 11:09 )

Jak muze mit nekdo deset let kamarada a pak ho proste vyhodit? My se o naseho ochrnuteho labradora starali doma az do posledni chvile.

ali70 ( 25. dubna 2019 10:11 )

 Smutné, kolik bezcitných sviní je i tady mezi čtenáři

cododat ( 24. dubna 2019 14:46 )

Takovej grázlům přeju co nejbolestivější osud - dívat se do hrobu svého dítěte a přitom umírat na raka. Ať poznaj, o čem je bolest!!!

prycsnima ( 24. dubna 2019 13:32 )

Kdyby ho radsi venovali na guláš

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa