„Vánoční bišonek“ Alby. Čekají ho druhé svátky v útulku, nebo najde domov?

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
20. prosince 2018
05:50

Více než rok žije v Psím domově v Řepnici na Litoměřicku kříženec bišonka Alby (7 až 8). Kvůli dlouhotrvající léčbě, kterou musel podstoupit, se tam stal služebně nejstarším obyvatelem. Teď už vyhlíží nový domov.

Podle provozovatelky útulku Miluše Maskulanisové by si nový, láskyplný a především trvalý domov zasloužil. Pokud se nenajde zájemce, který by se ho ujal, stráví v útulku už své druhé Vánoce. Je tam totiž od loňského listopadu.

„Přivezla ho městská policie, která ho odchytila v Litoměřicích. Byl vážně nemocný a zanedbaný, na sobě měl ztěžklou, zacuchanou a zdredovatělou srst, kvůli které se jen ztěžka pohyboval. Dredy měl také na tlamičce, což ho omezovalo i v jídle. Je nepochopitelné, že si někdo pořídí plemeno, které sice nelíná, ale vyžaduje pravidelnou péči o srst, a pak ho takto zanedbá,“ řekla provozovatelka útulku Miluše Maskulanisová.

Přišel o všechny zuby

Vedoucí útulku dodala, že Alby měl také přerostlé drápky. Jeho léčba zabrala spoustu času a stála nemálo peněz, musel totiž brát antibiotika a podstoupil také operaci, při níž se zjistilo, že je jeho chrup tak zanedbaný, že mu veterinář musel nakonec všechny zuby vytrhat.

„Nijak ho to ale neomezuje, musí pouze dostávat kašovitou stravu,“ uvedla Maskulanisová. Dnes už je z Albyho veselý a krásný pejsek, který i přesto, čím si prošel, na lidi nezanevřel. Hodil by se spíše ke starším lidem, kteří by mu dopřáli kratší procházky a teplý pohodlný pelíšek. Nehodí se ke sportovně založeným lidem, ani k malým dětem.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud