Celý život byl přivázaný v boudě a oslepl. Teď Míša hledá nový domov

Celý život byl přivázaný v boudě a oslepl. Teď Míša hledá nový domov.
Autor: msj - 
22. října 2018
18:30

Ke kříženci Míšovi byl až do nedávna život neskutečně krutý. Skoro celý ho strávil uvázaný u boudičky na zahradě a za několik let úplně oslepl. V tichosti tu přežíval bez lásky a péče a nevěděli o něm dokonce ani sousedé. Až děti majitelů pejska se svěřily svým spolužákům ve škole a paní učitelka se rozhodla jednat.

Slepého Míšu si převzal prostřednictvím darovací smlouvy do péče spolek Čtyřlístek pro hafany z Albrechtic a o zbídačelého pejska se dobře postarali jak psychicky, tak fyzicky. Po vyšetření u očního specialisty se ale bohužel potvrdilo, že neexistuje způsob, jak Míšovi vrátit zrak.

Míša se přesto u nás naučil fungovat úplně normálně, je to velice milý, přátelský a šťastný hafan, akorát to v našem domácím azylu nemá vůbec lehké kvůli velkému množství hafanů, kteří se mu pletou do cesty a také mu kladou překážky atd.,“ svěřila se nám v e-mailu Veronika Novotná.

S klesajícími teplotami jsou navíc pejsci spíše v domě a Míša je mezi nimi celý nesvůj a nervózní. Proto se spolek rozhodl, že Míšovi najde nový domov.

Podle slov spolku je Míša normální pes, který si osvojil základní hygienické návyky a klidnou procházkou také nepohrdne. Když přijde páníček domů, dokáže mu prokázat svou lásku a náklonnost a je to vcelku tichý a hodný pes. Jeho postižení by budoucímu majiteli nemělo dělat žádné problémy. Dalších psů se nebojí, ba naopak. Občas si zalaškuje s nějakou fenečkou a podle jeho dovádění by ani člověk nepoznal, že je Míša slepý.

Chcete Míšovi pomoct a darovat mu domov a láskyplnou rodinu? Napište na e-mail ctyrlistekprohafany@seznam.cz, nebo kontaktujte přímo předsedkyni spolku Čtyřlístek pro hafany, paní Danu Bílkovou na čísle +420 724 121 429.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

vosavopruz ( 22. října 2018 21:46 )

náš pes měl velkou boudu,ale nepoužíval ji,když se mu chtělo spát,tak měl v baráku svoji postel

bibijana ( 22. října 2018 19:36 )

To je tak strašné!!! Lidi - zrůdy si pořizují psy,aby je pak doživotně přivázali k boudám, nebo strčili do klecí, zvané kotce.I to zvíře má právo na plnohodnotný život,být v teple,mít dostatek jídla, být s páníčkem a chodit hodně na vycházky. Pokud to lidi nejsou schopní psům zajistit,tak si je vůbec nemají pořizovat.Jinak jim to asi činí potěšení a ukájí se pohledem na zvíře trpící v kleci. A ještě něco. Jsem přesvědčená, že tyto zrůdy nemají ani psa přihlášeného a neplatí poplatky. Ale státu to evidentně nevadí.

suveren ( 22. října 2018 18:53 )

Ani život ani osud.Jenom lidské hyeny.To jsme my a říkáme si lidé.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud