Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno -4°C

Kalouska opouští jeho věrný Laudát. „Nepřekonal vlastní ego,“ říká šéf TOP 09

Autor: vr, val - 
7. dubna 2017
05:07

Poslanec TOP 09 František Laudát ve čtvrtečním rozhovoru pro Blesk.cz označil za hlavní důvod pro odchod z politiky znechucení z poměrů v pražské buňce strany. Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek ale tvrdí, že odůvodnění znělo jinak. A rýpl si, že se do řešení kandidátek občas připlete ego politiků.

„Ty důvody jsou podstatně hlubší. Chtěl jsem odejít z Topky, dokonce vystoupit před Vánocemi. To byla nějaká reflexe pražského vývoje, jací lidé se dostali do vedení pražské TOP 09. Já měl zcela jiné představy. S kandidátkou to tak nesouvisí,“ řekl Laudát v rozhovoru pro Blesk.cz.

Jeho stranický šéf Miroslav Kalousek ale nesouhlasí: „Já jsem to ještě před 14 dny slyšel jinak. Že odchází proto, že předseda strany měl jiné představy o krajských kandidátkách,“ reagoval pro Blesk.cz. Někdejší předseda pražské TOP 09 Laudát měl kandidovat až ze čtvrtého místa kandidátky.

„A jestliže František Laudát nepřekonal – a já si strašně vážím jeho práce – fakt, že byl na pražské kandidátce až čtvrtý a nikoliv druhý a že před ním jsou Markéta Adamová a Martin Plíšek, tak je to jeho svobodné a pravdivé rozhodnutí. A to je tak všechno, co s tím můžu dělat,“ podotkl Kalousek s tím, že o podobě kandidátky rozhodovali členové pražské TOP 09.

„A já respektuji jejich rozhodnutí. Nepochybuji o tom, že František Laudát dál stojí za hodnotovým desaterem TOP 09. Jenom se nám do těch hodnotových desater občas při řešení personálních otázek připlete naše ego. Pak je otázka, jestli ho umíme, nebo neumíme překousnout. I to je věc kvalifikace politiků,“ rýpl si závěrem šéf TOP 09.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
homednes ( 16. května 2017 10:08 )

prosím, přečtěte si toto: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Svinska-lez-dezinformacni-incest-Petr-Zantovsky- podrobne-rozebral-jak-media-vytvorila-kauzu-Babisovych-nahravek-Novinarska-parta-se-pry-uz-zcela-utr hla-ze-retezu-487582

ondra.dos ( 7. dubna 2017 16:13 )

Že se TOP 09 potápí je podle mě spíš zbožné přání. Zejména se to týká těch, kteří nemají zájem na tom, aby někdo poukazoval na jejich finanční nesrovnalosti a dále mohli posouvat náš stát směrem k východoevropskému oligarchickému modelu.

ondra.dos ( 7. dubna 2017 16:08 )

Souhlasím s tím, že TOP 09 má i po rozhodnutí pana Laudáta personálně stále co nabídnout a to se týká i pana Feriho. Váše charakteristika jeho elektorátu je naprosto primitivní, věřím, že existuje mnoho Čechů, kteří ho budou volit.

ondra.dos ( 7. dubna 2017 16:04 )

Ať už byly důvody pana Laudáta jakékoliv, myslím, že jednal korektně a férově místo toho, aby se pustil do nějakých mediálních pomluv. Nicméně mě mrzí, že se takto rozhodl.

aleksandra ( 7. dubna 2017 15:32 )

 Tak to občas bývá, že se někdo chová trochu dětinsky, když není po jeho. I když pan Laudát byl jistě cennou posilou TOP 09, má strana dostatek kvalitních politiků, aby jej jej nahradili. Třeba Michal Kučera, nový předseda poslaneckého klubu TOP09.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa