Janáčková je profesí sexuoložka, nyní se vydala v barvách Babišova ANO do boje o křeslo senátorky v Praze 1. V nedávném rozhovoru pro Blesk pro ženy zaujala např. názorem, že "problém nás žen je v tom, že nevíme, co chceme a nedáme pokoj, dokud to nedostaneme." Sama na to prý přišla až ve čtyřiceti letech, potřetí se vdala a konečně prý šťastně.

Vedle toho by však Janáčková ráda prorazila i v politice. A na billboard si vypůjčila motiv ze známého seriálu Sex ve městě. Nechala se vyfotit jako herečka Sarah Jessica Parker (která ztvárnila roli Carrie Bradshaw) - jen v negližé!

Má pro to svůj důvod. "Jako sexuoložka znám mnoho žen, které toto téma mají rády, mají rády i ten film. Doufám, že pod tím budou hledat obsah," řekla serveru idnes.cz. Sex ve městě podle ní otevírá různá sexuální tabu a Janáčková by obdobně chtěla otevřít tabu politická.

Na billboard Janáčkové reagoval již i šéf ANO Andrej Babiš. Přiznal, že v hnutí na to byly různé názory, ale převládl ten, že sexuoložce Janáčkové budou poněkud "lehtivý" pokus zaujmout akceptovat. "Naši občané jsou politikou dost znechuceni, tak ten sex je nějaké oživení," uvedl vicepremiér Babiš.

To ministr zemědělství Milan Jurečka (KDU-ČSL) si myslí něco jiného. "Politika není o sexu, pokud si toho někteří nestihli všimnout.... a na vstup do politiky je sledování jednoho seriálu žalostně málo," napsal na na Twitteru.

Sexuální motiv přitom již v kampani zkoušeli použít i v ČSSD - to když ve Zlíně přirovnali volby k prvnímu sexu. "Pro spoustu z nás to bude poprvé. Nestyďte se nám dát šanci," znělo na billboardu, na kterém byl jako obrázek použit dámský klín s rukou, zakrytý jen rukou... I tahle kampaň však vyvolala řadu kritických reakcí.