30. květen 2020
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Jak na radnici? Vyšpulit zadnici! Další bizarnosti z předvolebních kampaní

/
 • I letošní komunální a senátní volby mají řadu bizarností
  30. září 2014 ● 16:39

  O místa na radnicích bojují kandidáti před volbami různě. Třeba i tím, že špulí zadnice! Takhle se rozhodly zaujmout kandidátky z Hnutí Otevřená radnice v Litvínově. Ale najdou se i další perly. Třeba moderátor Standa Berkovec polonahý v kašně a s růžovým ukulele v ruce, nebo o senát bojující DJ Uwa, neslibující "kecy v kleci".

 • 1.

  V Litvínově ukazují na voliče zadečky

  To je slogan! Otevřená radnice, vyšpulená zadnice! Jak se dostat na radnici? Tyhle dámy z Litvínova jdou zadečkem napřed... Je však otázka, co chtějí voličům sdělit. Ti jsou z toho "volaký zmetení", což dali najevo i na sociálních sítích. "Fotka i slogan vznikl spontánně při focení a uchytil se. Jsme za to rády. Všechna ta hesla tu věrohodná - tu nevěrohodná už nám totiž připadají nudná," svěřily se zvěčněné krásky. Otázkou je, zda je s jejich heslem vůbec bude brát někdo vážně. I když od "dolňáků" by nějaké hlasy do uren připlout mohly.

  V Litvínově vystrkují na voliče zadečky
  V Litvínově vystrkují na voliče zadečky
  Autor: Facebook, Twitter

 • 2.

  Prorazí DJ Uwa a bývalá moderátorka Jurinová?

  "Stojíme si za svým a nejsme bezzubí." Další zajímavé heslo, když si člověk vzpomene na vyražené zuby exposlance Michaela Babáka po konfliktu v jednom z pražských barů. Babák nyní s Otto Chaloupkou táhne do voleb kandidáty z hnutí Republika. Mezi nimi již tradičně nechybí bývalá moderátorka Eva Jurinová, která stále ne a ne do vrcholné politiky proniknout. Jestlipak se někdejší televizní kolegyně Zbyňka Merunky trochu nesekla v tom, s kým se spřáhla...

   

  Na kandidátce republiky pro senátní volby přitom nechybí ani Uwe Ludvík Vanik, tedy DJ Uwa. "Tak se nám to blíží, 10. - 11. října volby jak řemen. I když jsem podceňován a mají mě za blbce, tak mě to motivuje :)) Pařmeni, party people, pracující, svobodně podnikající, ženy, muži, lezbičky, geyové, kamarádi, neznámí, nepřátelé, sousedi, mámy, tátové, babičky, dědové, důchodci, sportovci... všichni když pujdete k volbám, dejte hlas tomu, komu ho dát chcete podle vašeho názoru i sympatií :)) nechci slibovat kecy v kleci :)) ale jeden SLIB dám - jestli to dopadne tak to bude show," slibuje na Facebooku divoch Uwa. A přidává i další sliby. Kecy v kleci?

  Voliče se snaží zaujmout i DJ Uwa
  Voliče se snaží zaujmout i DJ Uwa
  Autor: Facebook, Twitter

  DJ Uwa a jeho předvolební vtípek (?)
  DJ Uwa a jeho předvolební vtípek (?)
  Autor: Facebook, Twitter

 • 3.

  Má rád zvířata. Ne jejich hovna

  Slibovat se dá v předvolební kampani ledasco. Jan Skalický z hnutí Pro Prahu by se chtěl stát starostou na Praze 5. Pan inženýr se snaží lidi oslovit tím, že chce čisté chodníky. Má prý rád zvířata, ne jejich hovna... Říká to na rovinu, bez vytáček, až agresivně. Neváhá použít vulgarismus. Jenže neodradí spíš naopak tahle mluva voliče?

   

 • 4.

  Motorkář Berkovec s růžovým ukulele vlezl do kašny

  Moderátor a politik Standa Berkovec ze Slaného je poslancem za hnutí ANO. A právě název Babišova spolku používá ve své písničce často. ANO ANO ANO, ve Slaném podle něj bude lépe. "Jenom tady musíme trochu uklidit," tvrdí Berkovec a poukazuje na problémy města v nepříliš vkusné předvolební písničce, kterou vícekrát za sebou opravdu poslouchat nedoporučujeme. Ano ano ano, někteří lidé by zpívat před volbami neměli... Berkovec si u toho dokonce vlezl do kašny. S růžovým ukulele. 

 • 5.

  Jedna potěší každého, další neslibuje nic

  To kandidátka na starostku Prahy 14 Soňa Tománková se rozhodla potěšit každého. Protože chce to samé, co voliči. Heslo "Chci to samé, co vy" však může znamenat cokoli. A co chcete vy? Jitrnice na stromech a pivo v potoce, jako v pohádce o Dařbujánovi a Pandrholovi: Bude patrně vše! Ale ne v případě, že se do Senátu protlačí Milan Jurových alias Sekretář, jak zní jeho přezdívka z kotle fotbalové Sparty. Ten to vzal za druhý konec. A pro jistotu neslibuje vůbec nic. I to je možnost.

  Řada předvolebních hesel kandidátů zaujme na první pohled
  Řada předvolebních hesel kandidátů zaujme na první pohled
  Autor: Facebook, Twitter

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 11

rumovapalice: až se ti postaví vocas, což bude na svatýho Dindy a to znanamená nikdy, buziku

(01. 10. 2014 06:06)

starypes: Pro Soňu Tománkovou : "Tak kdy na to vlítnem" ?

(01. 10. 2014 05:33)

sars:  Že ten Standa Berkovec moderoval za komárů každé utery televizní klub mladých?

(30. 09. 2014 20:36)

zkratik: ty zádele by měli vyšpulit fšici a my je do nich nakopat s rozběhem

(30. 09. 2014 19:17)

agfor: Myslel jsem, že debilové kandidují jen u kámošky v Litvínově, ale je to všude. Proč tedy chodit k volbám?

(30. 09. 2014 17:34)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud