Paroubek pozval Topola na oběd: "Tak co Mirku, jak je...?"

Že by začátek velkého přátelství?  (Autor: abl)
Autor: ČTK, rvs - 
20. května 2010
17:03

Soucit? Nebo rafinované předvolební gesto? Předseda ČSSD Jiří Paroubek pozval odsunutého šéfa ODS Mirka Topolánka (53) na oběd. O politiku prý nešlo - Paroubek prý chtěl Topolánka jen 'lidsky podpořit'.

S odvoláním na spolupracovníka předsedy ČSSD server Aktuálně.cz uvedl, že schůzku inicioval Jiří Paroubek. "Pozval Topolánka poté, co se jej ODS zbavila. Chtěl mu tím jen vyjádřit lidskou podporu, s politikou to v zásadě nemělo nic společného," uvedl tento spolupracovník. Podobně setkání interpretuje i člověk blízký Topolánkovi. "Bylo to od Paroubka jakési gesto. Řekl mu, že se na něj kdykoli může obrátit," cituje ho server.

Topolánek: Zkrachovalý vůdce

Mirek Topolánek stál v čele ODS více než sedm let a stranu dovedl k několika volebním vítězstvím. Po prohraných krajských volbách v roce 2008 se však jeho zdánlivě pevné postavení začalo drolit - spory uvnitř strany narůstaly, její preference klesaly.

Poslední kapkou se staly jeho výroky na adresu církví a homosexuálů, které pronesl při fotografování pro gay magazín Lui. Necelé dva měsíce před volbami tak Topolánek pod tlakem nejprve odstoupil z pozice volebního lídra a poté rezignoval i na funkci předsedy. Topolánek působil i ve funkci premiéra, jeho vláda ale padla už loni na jaře a lví podíl na jejím sesazení měla právě i sociální demokracie v čele s Paroubkem.

Velkorysost, nebo chytré gesto?

"Bylo to gentlemanské setkání lidí, kteří byli několik let soupeři a spoluurčovali osud této země. Jiří Paroubek chtěl především vyjádřit Mirkovi Topolánkovi, že přes politický střet to nebylo nikdy v rovině osobní," prohlásil šéf marketingu ČSSD Petr Dimuna.

"Jiří Paroubek Topolánkovi slíbil, že mu nebude házet klacky pod nohy a že se na něj může kdykoli obrátit. Také se zajímal o jeho další působení a vyjádřil politování nad tím, že se lidé z vedení ODS zachovalo jako smečka vlků," dodal Dimun.

komentator ( 17. června 2010 08:39 )

Pětice zkrachovalých odéesáckých politiků dostává od Ředitelství silnic a dálnic již víc než rok statisíce korun měsíčně. Rekord drží Ivo Toman se 165 tisíci. Před pár týdny dle týdeníku Ekonomu byl zvýšen Tomanův plat na 200 tisíc měsíčně. Trafiky pro neúspěšné politiky ODS (vypadli v krajských a senátních volbách) zajišťovali Nečas a Bendl za Topolánkovy vlády. Pět vládních zmocněnců jmenovaných vládou Topolánka mělo pomoci s budováním nových silnic a dálnic. Přitom tito odéesáčtí vyžírkové nemají technické vzdělání a nemají žádné zkušenosti z výstavby silnic a dálnic. Zkrachovalí odéesáčtí politici berou velké peníze již více než rok. jde o těžké milióny. Není to lumpárna, když politici zařizují spolustraníkům trafiky a seniorům zmrazili důchody? Přitom mají být sníženy příspěvky ženám na mateřské a invalidům! Nyní se chce lidumil Nečas postarat o Topolánka. Proč se Topolánek nepostará o sebe sám? Vždyť odéesáci a česká pravice mluví o osobní odpovědnosti! Pravice vyzývá lidi, aby se sami postarali o sebe. Jak ladí Topolánkův případ s hesly pravice?

antoniocosi ( 21. května 2010 16:07 )

už jen 6 dní...a pak se ukáže Jak kluci dobře poobědvali Jen jsem zvědav na Johna až po nich bude mýt nádobí to bude čučet co že to hošani upekli A ten třešňovej moučníček od Filipa to bude teprv žůžo Pro všechny co volí ČSSDKSČM...moc Vám to vítězství přeju, pak teprve poznáte, co je to zadlužený stát ;-D ;-D ;-D s Jyrkou plnou parou vzad ! ;-D ;-D ;-D

antoniocosi ( 21. května 2010 10:36 )

Ahoj kámaráde, Já už byl i s..át Doufám že byli ve Four Seasons...aby to mělo glanc Dle mého stačilo, kdyby jim prostřeli někde v maštali tochu šrotu a pomejí...to mají mazlíčci rádi !

antoniocosi ( 21. května 2010 10:32 )

A co jste čekali ? Že na to bude diskuze ? Kdyby lidé věděli, kolik se takových napadení děje, tak by byla obč.válka mám s nimi své zkušenosti, a věřte, že jenom špatné. Ale toho smrada pošlou jen do diagnosťáku, kde se naučí, to co ještě neumí...stát se to mému děcku, tak jdu a udělám to podle svého

antoniocosi ( 21. května 2010 10:28 )

Tak tohle může udělat jenom hovado se seximozkem koukněte na: http://zpravy.idnes.cz/gesto-jiriho-paroubka-spustil-se-v-zaluzi-150-metru-pod-zem-p3g-/domaci. asp?c=A100520_174256_domaci_iky Mohl by tam už zůstat že ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud