Pátek 31. března 2023
Svátek slaví Kvido, zítra Hugo
Zataženo, déšť 13°C

Dojemná slova první dámy: Pavlová popsala příběh jejich kočky Micky. Dostane pelíšek na Hradě?

Autor: Mii - 
31. ledna 2023
11:54

Během prezidentské kampaně se stala podobným symbolem, jako flanelové košile. Kočka jménem Micka prezidentského páru Pavlových se objevila v nejednom předvolebním příspěvku. Zvolený prezident Petr Pavel často ukazoval, jak se s ní mazlí, bylo zřejmé, že ho k ní pojí hluboký vztah. První dáma Eva Pavlová nyní na instagramu popsala, jak ke kočce přišli, a je to příběh plný emocí.

Micka není žádná kočka s pěstěným rodokmenem, která by objížděla výstavy a sbírala poháry. Micka byla toulavým zvířetem a nebýt Pavlových, už by zřejmě dávno nežila. Ve sněhové závěji ji vyčmuchal jejich pes. „Jsem ráda, že mě můj psí parťák Bob před 10 lety vyčmuchal v závěji. Byl prosinec, mrzlo a já se tak díky jemu a paničce dostala k jídlu a do tepla,“ popsala Pavlová slovy Micky.

Kočka tehdy dostala nový milující domov, byť byla navždy poznamenaná – kvůli mrazu přišla o kousek ocásku. Pavlovi si ji ale tak oblíbili, že si ji brali s sebou do zahraničí, když Pavel působil ve vysokých vojenských funkcích. Micka s nimi chvíli žila v Bruselu, než se pár vrátil domů do Česka. „Cestování ale ráda nemám. Vyvenčit se na parkovišti mezi psy moc nejde. Škoda, že tam nikde není místečko pro nás,“ uvedla Pavlová.

První dáma se nyní zamýšlí nad tím, co bude s Mickou po nástupu páru na Hrad. „Teď jsem zvědavá, kde budu mít svůj pelíšek a jestli mě pustí někdo ven lovit myšky,“ píše první dámy prostřednictvím své kočky. Přítomnost kočky na Pražském hradu skutečně není standardní, okolí Pavla ale věří, že to půjde prosadit, jak prozradila pro iDnes šéfka jeho volební kampaně Pavla Nýdrle.

Video  Pavel děkoval manželce, ta si vyslechla skandování. Pak poděkoval celému týmu  - ČTK / Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

jajas ( 1. února 2023 09:10 )

Může, když to ventilovala na instagramu.....bude muset si tedy dávat bacha a psát jen to, co chce, aby se dostalo ven...prostě první dáma, no....

lokii ( 31. ledna 2023 22:17 )

To je dojak! presne takhle jsem nasla svou kocicku, kdyz mi bylo 14 let - dneska je mi 70. Clovek udela to, co je nutne udelat, aby zviratkum pomohl a nemusi o tom referovat do tisku.

Romanoo ( 31. ledna 2023 21:55 )

Generál a generálová si na hrad vezmou kočku , to je informace na kterou jsme čekali.

JaNat ( 31. ledna 2023 21:31 )

Za tohle paní Pavlová nemůže, to opsali z instagramu.

Jana Hoeferova ( 31. ledna 2023 21:16 )

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa