Neděle 19. května 2024
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, bouřka 20°C

Babiš se v Blesku zapotil u dotazu na Agrofert. Zapomněl, že není jeho!

Autor: for, Vera Renovica - 
20. ledna 2023
05:00

V debatě titánů na Blesku bylo pořádně živo. Prezidentští kandidáti, poslanec Andrej Babiš (ANO) a generál Petr Pavel, se do sebe pustili kvůli billboardům, přístupu k zahraniční politice, ale také kvůli horoskopům. Na závěr pořadu se mohli také jeden druhého zeptat na libovolný dotaz. Zatímco generála přílišně nevykolejil dotaz na přijetí eura, Babiš se trošku zamotal u otázky na Agrofert. Dokonce zapomněl, že firma oficiálně nemá být jeho, ale je ve svěřeneckém fondu, a začal vysvětlovat, že tento podnik zaměstnává 40 tisíc rodin.

V poslední části pořadu mohli kandidáti svému protivníkovi položit libovolnou otázku. Babiš si zvolil otázku na to, proč prosazuje Pavel euro. Podle něj je euro špatná volba, jako příklad uvedl Chorvatsko, kde jej přijali nedávno, ale nedopadlo to zrovna nejlépe.

Video  Souboj titánů: Vzájemné otázky „rubrika K. O.“  - Blesk TV a Mall TV
Video se připravuje ...

„Klasický případ strašení. Já jsem pro přijetí eura, ale to neznamená, že to bude hned. Chorvatsko přijalo euro v nejnevhodnějším okamžiku, kdy je obrovská inflace. V tuto chvíli by to smysl opravdu nedávalo,“ odpověděl Pavel. Poznamenal ale, že bychom touto měnou neměli občany strašit, ale měli bychom upozornit na případné přednosti a nedostatky eura. A pokud by přednosti převažovaly, tak to občanům vysvětlit.

Babiš kontroval, že on je proti euru a že není loutkou Macrona, který naopak euro výrazně podporuje - jak podotkl Pavel. Podle Babiše bychom přijetím společné měny ztratili další kus nezávislosti. A je v pořádku, že má na něco s Macronem odlišný názor.

Pavel vytáhl obrázek a Agrofert

Pavel byl během svého dotazu trošku ostřejší. „Ukazujete jako strýček Sam, že tato země trpí. A tato země opravdu trpí, protože mnoho lidí se dostává pod hranici chudoby, ale podle čísel Agrofert za poslední tři roky zbohatl o 30 miliard korun, mimo jiné i zvýšením cen potravin, které tito lidé platí. Nepřijde vám to trošku pokrytecké?“

Podle Babiše ale jen Pavla špatně naučili otázku. „Je to nesmysl, chyba. Ceny určují řetězce,“ podotkl expremiér s tím, že se to neustále opakuje, ale přitom není lidmi pochopen celý proces.

Moderátorka se v tu chvíli pozastavila nad tím, proč Babiš ale nerozporuje, že firma není jeho. „Nevíme, proč se bavíme o Agrofertu, je to ve fondech a neznám tahle čísla,“ otočil Babiš. A uvedl také, že tento podnik hlavně zaměstnává desetitisíce rodin.

Video  CELÝ ZÁZNAM souboje titánů v Blesku: Pavel a Babiš o drsné kampani, talismanech i diplomacii  - Blesk TV a Mall TV
Video se připravuje ...

21:18
29. 1. 2023

Vážení čtenáři, děkujeme za sledování našeho volebního zpravodajství, tímto online přenos končí. V nadcházejícím týdnu pro vás chystáme články o novém prezidentovi ČR i dalších informacích z české politiky. Děkujeme za pozornost a přejeme vám dobrou noc. 

20:57
29. 1. 2023

Nový český prezident Petr Pavel na facebooku znovu poděkoval Zuzaně Čaputové za její včerejší návštěvu. „Návštěvy prezidentky Zuzany Čaputové si nesmírně vážím. Její silný krok a upřímný projev mě naplňují nadějí, že nás čeká úspěšná spolupráce ve prospěch hodnot, které sdílíme. My Češi a Slováci k sobě stále máme velmi blízko a jsem rád, že včera se to jen potvrdilo. Děkuji, paní prezidentko,“ napsal. 

20:51
29. 1. 2023

Hrad by chtěl Petr Pavel víc otevřít lidem, uvedl dnes večer na TV Nova. Bezpečnostní opatření podle něj není nutné udržovat na vysoké úrovni, hrozba, která byla před několika lety, pominula. Hrad by podle něj mohl být otevřenější i na sociálních sítích. „Možná i určitou populární formou informovat mladé, co se děje,“ uvedl. 

Bude se také bavit o možnostech využití lánského zámku ke kulturním, sportovním a jiným akcím tak, aby byl zámek víc majetkem lidí než státu a prezidenta.

Zobrazit celý online

Vánoce 2023

 

 

 

 

 

 

Jirik-ta ( 22. ledna 2023 14:35 )

PhDr. Josef Skála, CSc. Místopředseda KSČM, NA HRAD!!!!!

Jirik-ta ( 22. ledna 2023 14:32 )

jo, taky jsem to četl. Díky.

Jirik-ta ( 22. ledna 2023 12:12 )

To je ale vojenská věznice. Nebo?

Jirik-ta ( 22. ledna 2023 11:22 )

na to je lepší se neptat

Jirik-ta ( 22. ledna 2023 11:21 )

na to lepší se neptat

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa