Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Polojasno, déšť 26°C

Pavel i Nerudová vytáhli syny, Babiš archivní foto s Monikou: Rodinná pouta ve finále kampaně

 • Autor: vja,swp - 
  13. 1. 2023
  05:00

  Trio favoritů přímé volby, Petr Pavel, Danuše Nerudová i Andrej Babiš, zapojilo do kampaní i své rodiny - a nejinak tomu bylo i ve finále kampaně. Během posledního týdne před 1. kolem voleb však každý přistoupil k rodinným poutům po svém. Eva Pavlová ani Robert Neruda nechyběli v předvolební debatě Blesku, zatímco Monika Babišová účast odmítla. Andrej Babiš však v předvečer voleb sáhl do rodinného archivu a začal uživatele facebooku zásobovat fotkami, na kterých nechybí právě ani archivní snímky s manželkou. To Danuše Nerudová vyrazila kromě debat i na besedy - opět v doprovodu syna. Své syny pak ukázal i Petr Pavel. A Pavlovi se přitom oblékli kompletně do flanelu.

 • 1.Andrej Babiš

  Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se svou manželkou Monikou do superdebaty Blesku i debaty určené pro potenciální první dámy (případně prvního pána) přijít odmítli. Na sklonku minulého roku natočili video i se svými dětmi Vivien a Frederikem, jinak ale Monika Babišová zůstala spíše stranou předvolebního dění.

  Den před otevřením volebních místností Babiš zašátral v hlubinách rodinného archivu a na sociálních sítích zveřejnil fotografie staré řadu let. Na jedné z nich je zachycen s Monikou v roce 1996, tedy v době, kdy ještě neměl vlasy prorostlé šedinami.

  Známý pár na snímku z dovolené pózuje za slunečného letního dne kdesi na venkovní zahrádce. Mimo něj Babiš sdílel i fotografie ze svého dětství nebo snímek z roku 1995, kde se honosí knírkem.

  Babiš sdílel i foto s Monikou z australského Sydney z roku 1995.

  Babišovu prezidentskou kampaň však prý i tak prožívá celá jeho rodina. „Už za mnou stojí celá rodina. Podporují mě. Hrozně si toho vážím, protože moje děti nikdy nechtěly, abych šel do politiky. Do kampaně je ale nezapojuju. Syn studuje v zahraničí a moje dcera Vivien chodí do práce a ještě si dodělává školu. S kampaní mi pomáhá moje žena,“ nechal se slyšet v nedávném rozhovoru pro Blesk.

  Oporou Babišovi byla rodina podle jeho slov i během soudního řízení v kauze Čapí hnízdo, jež dospělo k závěru v pondělí 9. ledna, kdy jej Městský soud v Praze zprostil obvinění. „Manželka byla se mnou a děti taky. Dcera byla v práci, syn byl doma,“ uvedl pro Blesk k momentům, které bezprostředně předcházely rozhodnutí soudu.

 • 2.Petr Pavel

  Pavlova rodina v závěrečných dnech kampaně kolektivně „nahodila flanel“. Flanelová košile, jež se během posledních týdnů stala nedílnou součástí generálova boje o Hrad a častým dress codem jeho příznivců, učarovala i manželce Petra Pavla Evě a jeho dvěma synům Petrovi a Janovi. Se svými syny ve „stejnokroji“ generál zveřejnil foto z večírku, který pořádal jeho tým začátkem týdne v pražském klubu Rock Café.

  Do červeno-černé flanelové košile se během superdebaty CNN Prima News mezi Pavlem a Nerudovou ve středu večer oděla i Eva Pavlová, která svého manžela přišla podpořit. Pavlová dorazila i do debaty partnerů prezidentských kandidátů, jež se v úterý konala ve studiu Blesku. Divákům mimo jiné prozradila Pavlovo oblíbené jídlo i důvod, proč generála raději nepouští doma do kuchyně.

 • 3.Danuše Nerudová

  Ekonomku Danuši Nerudovou na jejích besedách s veřejností po českých městech doprovází její syn Filip. Výjimkou nebyla ani středeční akce v Kutné Hoře, kde příznivci kandidátky ve dvě hodiny odpoledne kompletně zaplnili sál Galerie Středočeského kraje. Na sociálních sítích pak Nerudová sdílela společné foto se svým synem a kyticí.

  Do kampaně bývalé rektorky Mendelovy univerzity se zapojuje i její manžel Robert, vlivný právník a spolumajitel největší české advokátní kanceláře Havel & Partners. Ten podobně jako Eva Pavlová v úterý zavítal do studia Blesku na debatu partnerů prezidentských kandidátů. Ve studiu mimo jiné uvedl, že pro celou rodinu je kampaň náročná, vypíchl zejména útoky na členy rodiny na sociálních sítích.

  Manžel prezidentské kandidátky pak prý musel v rámci kampaně pozměnit své spánkové návyky. „Co jsem potřeboval, zintenzivnit a zkrátit některé činnosti. A abych mohl ráno běhat, tak méně spím. A co mě mrzí, tak po dobu kampaně jsem musel omezit setkávání s kamarády na pivě,“ zmínil ve studiu Blesku.

  Podpora od syna

  Nerudu i jeho ženu šokoval především útok na jejich syna Filipa, kterému jeden z internetových diskutujících napsal: „Ať tvoje máma chcípne.“

  „Já volit ještě nemůžu, ale vy jo. Běžte prosím zítra hodit hlas Danuši Nerudové. Ne protože je to moje máma, ale protože je skvělá. Díky, že jsi do toho šla a nebála ses ničeho. Jsi můj černej kůň a přejedeš favority!“ uvedl v předvečer voleb Filip Neruda na instagramu.

  Video  Prezidentská debata: Manželky a manžel kandidátů  - Blesk TV a Mall TV
  Video se připravuje ...
  21:18
  29. 1. 2023

  Vážení čtenáři, děkujeme za sledování našeho volebního zpravodajství, tímto online přenos končí. V nadcházejícím týdnu pro vás chystáme články o novém prezidentovi ČR i dalších informacích z české politiky. Děkujeme za pozornost a přejeme vám dobrou noc. 

  20:57
  29. 1. 2023

  Nový český prezident Petr Pavel na facebooku znovu poděkoval Zuzaně Čaputové za její včerejší návštěvu. „Návštěvy prezidentky Zuzany Čaputové si nesmírně vážím. Její silný krok a upřímný projev mě naplňují nadějí, že nás čeká úspěšná spolupráce ve prospěch hodnot, které sdílíme. My Češi a Slováci k sobě stále máme velmi blízko a jsem rád, že včera se to jen potvrdilo. Děkuji, paní prezidentko,“ napsal. 

  20:51
  29. 1. 2023

  Hrad by chtěl Petr Pavel víc otevřít lidem, uvedl dnes večer na TV Nova. Bezpečnostní opatření podle něj není nutné udržovat na vysoké úrovni, hrozba, která byla před několika lety, pominula. Hrad by podle něj mohl být otevřenější i na sociálních sítích. „Možná i určitou populární formou informovat mladé, co se děje,“ uvedl. 

  Bude se také bavit o možnostech využití lánského zámku ke kulturním, sportovním a jiným akcím tak, aby byl zámek víc majetkem lidí než státu a prezidenta.

  Zobrazit celý online

roxin ( 13. ledna 2023 19:17 )

Kup si probiotika, přejde tě to!

Moly28 ( 13. ledna 2023 18:45 )

Takže si vlastně odpovídáš sam/a

mazd ( 13. ledna 2023 16:50 )

I kdyby dali fotky od biřmování,potroublí voliči budou urážet...

y1xcvbnm ( 13. ledna 2023 15:16 )

kouzelné foto 33 !!! To je fantastické

Uživatel_865245 ( 13. ledna 2023 14:20 )

Naprostý souhlas!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa