Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, bouřka 20°C

Smrt přímo ve volební místnosti: V Roudnici nad Labem zkolaboval senior (†77)

Aktualizováno -
13. ledna 2023
18:59
Autor: ČTK - 
13. ledna 2023
18:20

Nešťastná událost se v pátek stala v jedné z volebních místností v Roudnici nad Labem na Litoměřicku. Těsně po vhození volebního lístku do urny tam náhle zemřel postarší muž. 

Senior narozený v roce 1946 zašel za plentu, aby si připravil volební lístek a po vložením svého hlasu do urny zkolaboval. Zachránit se ho již nepodařilo. ČTK to řekla mluvčí policie Ilona Gazdošová.

„Upadl do bezvědomí a už se ho nepodařilo zachránit. Muž na místě zemřel,“ uvedla Gazdošová. Doplnila, že neštěstí nemá s volbami spojitost.

Případy úmrtí hlasujících ve volební místnosti jsou vzácné. Při krajských a senátních volbách v říjnu 2020 zemřel v Lounech ve volební místnosti starší muž, kterého podle záchranářů postihla náhlá zástava oběhu. Při sněmovních volbách v říjnu 2013 zemřela v kulturním domě ve Frýdku-Místku jednaosmdesátiletá žena, která upadla do bezvědomí krátce poté, co odvolila.

Při senátních volbách v říjnu 2002 zemřel na selhání srdce místopředseda okrskové komise v Brně, při volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2006 zemřeli přímo ve volebních místnostech dva lidé, v Praze a v Bludově na Šumpersku. Na podzim 2008 při krajských volbách zemřel ve volební místnosti v Praci na Brněnsku osmasedmdesátiletý volič ještě předtím, než stihl odevzdat svůj hlas.

Video  Andej Babiš volil tradičně v Průhonicích.  - Blesk TV
Video se připravuje ...

 

Vánoce 2023

 

 

 

 

 

 

istyl ( 13. ledna 2023 21:15 )

Vidite, jak takova volba je pro tyto volice nebez­pecna­...Bl­aboliš ho stal zivot...kdyby sedel doma a venoval se pani mámě, byl ziv...a zdrav...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa