Zeman se nahého útoku nebojí, volit půjde na stejné místo. Přitvrdí ochranka?

23. 1. 2018
05:11

Po 14 dnech od střetu tváří v tvář s polonahou aktivistkou hnutí Femen vyrazí prezident Miloš Zeman opět volit. Nevyslyší ale volání některých bezpečnostních expertů, aby si vyřídil voličský průkaz a svůj hlas vhodil „inkognito“ do urny někde jinde. Zeman bude volit na pražských Lužinách jako obvykle. Otázkou bude, jak se k volbám na základní škole, kde Zeman volí, postaví policie. Hrad nechtěl možné zvýšení bezpečnostních opatření komentovat. Bylo by to ale logické.

„Jestliže je pan prezident na seznamu konkrétního volebního okrsku a jde tam volit, tak je to amatérismus. Měl by mít voličský průkaz a podle rozhodnutí například ochranky mohl jít volit, kam by chtěl,“ kritizoval pro Blesk Zprávy zásah členů Zemanovy ochranky proti aktivistce expert na bezpečnost Andor Šándor. „Měli legitimovat lidi, proč by nemohli, je to policie,“ řekl také bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby k možnosti, že Zeman odmítl jít volit jinam.

Jeho rady si ale Zeman podle svého mluvčího k srdci nevzal. Základní škola na pražských Lužinách tak zažije repete, zřejmě v pátek, kdy chodí politici a také kandidáti volit, aby se na poslední chvíli ještě v rámci voleb zviditelnili.

Video Útok na Zemana u voleb! Vyděšený prezident, nahá žena a akční ochranka! - Zuzana Štíchová
1080p 720p 360p

„Ano, s předstihem budeme informovat o podrobnostech,“ potvrdil mluvčí Jiří Ovčáček, že Zeman bude opět volit ve volební místnosti dle svého trvalého bydliště. Tedy na ZŠ Brdičkova, kde mu dokonce přesunuli volební místnost do přízemí.

Prezidentova ochranka, kterou tvoří policisté z Útvaru na ochranu prezidenta ČR, se tak bude zřejmě důkladně připravovat. Zda a případně jak bude bezpečnost posílena, ale Ovčáček komentovat nechtěl. „Bezpečnostní opatření v zásadě nikdy nekomentuji,“ odmítl poskytnout detaily.

Zeman tak nezvolil možnost, kterou využijí i v druhém kole tisíce lidí, tedy vyřídit si voličský průkaz a jít volit například v Lánech, kde tráví většinu volného času a vyřizuje odtud i část pracovních aktivit.

Video Celý záznam s titulky: Na Zemana vystartovala polonahá aktivistka a křičela, že je prezident Putinova děvka. Zemana odvedla ochranka viditelně otřeseného. - Jan Jedlička
1080p 720p 360p

Podle Ovčáčka se prezident neobává, že by se podobný incident jako v pátek 12. ledna znovu odehrál. Zeman ho prokazatelně podle záznamů z kamer těžce nesl. Ochranka ho z volební místnosti odvedla viditelně otřeseného.

Aktivistka Angelina Diash mu ve chvíli, kdy se chtěl Zeman prokázat komisi občanským průkazem, začala do tváře křičet „Zeman Putin’s Slut“ tedy „Zeman Putinova děvka“. Nerušeně uběhla s křikem směrem k prezidentovi několik metrů, než ji ochranka srazila na zem. Kdyby chtěla, mohla hlavu státu atakovat.

Hnutí Femen na svých stránkách napsalo, že chtělo Česko varovat před volbou „věčně opilého prostituta Zemana“. Hlas pro současnou hlavu státu je podle aktivistů hlasem „kremelskému pasákovi Putinovi“.

Termín a systém prezidentských voleb 2018 najdete zde

Všechny důležité informace o 2. kole voleb najdete zde

Výsledky 2. kola prezidentských voleb 2018 najdete zde

Aktuální průzkum volebních preferencí najdete zde

Jak získat voličský průkaz pro 2. kolo najdete zde

Vše o okrskových volebních komisích čtěte zde

Vše o pravomocích prezidenta čtěte zde

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Autorské komentáře k volbám prezidenta ČR čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
an.manchester ( 23. ledna 2018 13:17 )

 Byla by docela

georgexxx ( 23. ledna 2018 12:03 )

Dvě třetiny Zemanových výroků v televizní debatě byly lživé nebo zavádějící, ukázala analýza.

Milann ( 23. ledna 2018 11:49 )

Podívejte se na Seznam.hlavní stránka Seznamu je ukázka hnusné přesilovky proti Zemanovy.Tyto volby to je zápas novinářů,pražské kavárny pod vedením Kalouska proti ostatním občanům.A na takovéto kreatůry chodíte makat za kulové.Pokud nechcete volit Kalouska tak nevolte Drahomíra.

flora ( 23. ledna 2018 11:16 )

Vždyť stála celou dobu co čekali na prezidenta mezi nima. S nima se tam i dostala. Pak jí ještě uvolnili cesta , když vybíhala s sundávala si košili - jeden stojící novinář a jedna sedící na bobku s mikrofonem v ruce
Tuhle černou mambu znají po celém světě, jen naši novináři ne a asi mysleli, že je z Receptáře pro ženy

sores ( 23. ledna 2018 11:10 )

Včera na Barrandově mně doslova fascinoval p.Zeman. Je fakt nesmírně chytrý a sečtělý, nevyslovil jedinou blbost, nesmysl!! Je vyloženě svůj, nikam se necpe a neleze do ryti. A hlavně NEKRADE že páni politici!!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa