Drahoše na turné po Česku podpoří tři poražení: Fischer, Horáček i Hilšer

20. 1. 2018
08:45

Prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše v neděli přijedou na setkání s občany v Brně podpořit tři jeho neúspěšní soupeři. Společně s ním se s veřejností setkají Pavel Fischer, Michal Horáček a Marek Hilšer. Všichni jej podpořili už v sobotu po sečtení hlasů z prvního kola. Zároveň mu nabídli pomoc v kampani. Drahoš to řekl na tiskové konferenci v Holubově na Českokrumlovsku.

Drahošův mediální tým později doplnil, že trojice neúspěšných kandidátů vystoupí s Drahošem také v neděli odpoledne v Ostravě a v pondělí odpoledne v pražské Lucerně. A nakonec ze opravil, že v Ostravě to bude už bez Fischera.

Na Drahošovu stranu se přiklonili kromě Fischera, Horáčka a Hilšera i Mirek Topolánek a Vratislav Kulhánek. Jeho protikandidáta Miloše Zemana naopak podpořil Petr Hannig, Jiří Hynek se teprve chce rozhodnout. Drahošovi a Zemanovi proto poslal soubor otázek. Zeman se nyní soustředí na přípravu před televizními duely, ve kterých se s Drahošem utká v úterý a ve čtvrtek na Primě a v České televizi. Drahoš se zaměřuje hlavně na cesty do regionů. V sobotu navštíví Zlínský kraj, v neděli pojede do Brna a do Ostravy.

V Brně se Drahoš setká s veřejností po poledni v budově Semilasso na Palackého třídě, kam ho přijedou podpořit Horáček, Hilšer a Fischer. Drahoš poznamenal, že minimálně s částí z nich se poté vydá do Ostravy, kde budou s lidmi debatovat v Divadélku pod věží.

Video Drahoš: V souboji se Zemanem čekám útoky. „Bude to ještě horší...“ - Zuzana Štíchová, Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

V sobotu pojede do Nového Města na Moravě, kde bude ráno debatovat se studenty gymnázia a s občany, podpořit ho přijde třeba horolezec Radek Jaroš. Poté se přesune do Zlínského kraje, kde se setká se zaměstnanci továrny Alucast v obci Tupesy, navštíví také obce Břestek a Blatničku, kde se zúčastní klání o nejlepší kysané zelí na Slovácku. Den zakončí v Uherském Hradišti účastí na reprezentačním plesu.

Bývalí protivníci v prezidentské kampani Drahoše podpoří i jinak. „Doporučení k volbě Jiřího Drahoše ve druhém kole jsme kromě médií směřovali také k našim dobrovolníkům, z nichž se mnozí do kampaně Jiřího Drahoše již zapojili,“ poznamenala Fischerova mluvčí Alena Ježková. Fischer se podle ní s Drahošem také osobně na počátku týdne setkal.

Video „Politickou stranu zakládat neplánuji, ale závazek k voličům mám,“ říká Pavel Fischer - David Budai, Tomáš Belica
720p 360p

Hilšer na svém webu zveřejnil výzvu, ve které označil Drahoše za „tu chtěnou změnu na Hradě“. Své podporovatele vyzval, aby o tom přesvědčovali voliče. Drahoše podporuje i na sociálních sítích pod heslem „Společně to dáme“. Podporu na sociálních sítích má zajištěnu i od Horáčka. Ten zároveň přenechal třeba velkoplošné reklamní plochy, v pátek na první z nich na pražské Jižní spojce byly doplněny nápisy „Volte Drahoše“.

Video Horáček to ještě nebalí. Budoucnost v politice nevyloučil - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy
720p 360p

Hynek se chce rozhodnout, koho ve volbě podpoří, až po debatě v České televizi, která se uskuteční ve čtvrtek. Zároveň Zemanovi a Drahošovi napsal dopis. Zemana se v něm ptá, jestli si po případné výhře ponechá v týmu kancléře Vratislava Mynáře a poradce Martina Nejedlého, zda je pro přijetí eura a pro reformu EU. Ptá se také, jak by zabránil, aby „veškerou moc ve státě“ nezískal Andrej Babiš a jeho hnutí ANO, pokud by se jako prezident rozhodl předčasně ukončit svůj mandát.

Video Hilšer gratuloval Drahošovi: Bude to dobrý prezident, má mou podporu, říká lékař - Zuzana Štíchová
1080p 720p 360p

Drahošovi poslal otázky, jakou úlohu by měl po jeho zvolení jeho spolupracovník Jakub Kleindienst, kterého spojuje se středočeským exhejtmanem Davidem Rathem. Chce také vědět, jaká role by byla třeba kněze Tomáše Halíka nebo politiků Ivana Gabala či Petra Pitharta, kteří mu vyjádřili podporu. I na něj pak směřuje otázky o euru, EU či migraci.

Na stranu Zemana se v pátek opět postavila KSČM. V prohlášení stranický výkonný výbor uvedl, že „teď musí stranou vše, v čem se s vítězem prvého kola neshodneme“. Nyní je podle výboru důležité, že současný prezident hájí české zájmy. Vyzval proto voliče, aby volili Zemana.

Video Zeman je vítězem voleb: Co vzkázal Drahošovi? 
1080p 720p 360p

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Autorské komentáře k volbám prezidenta ČR čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
laskava ( 21. ledna 2018 17:48 )

Pane Drahoši, gratuluji! Máte super voliče - partyzánka.michel, zdenekk,tatazdenek, Horáček, Kalousek....,samí slušní a féroví lidé s vysokým IQ a vynikajícím slovníkem. My ostatní ale budeme volit pana Zemana.

va45 ( 21. ledna 2018 17:23 )

Mně se ten blb začíná líbit.Napřed napíše jaký je Zeman sprosťák a hulvát a pak si udělá ze své huby kanál.

va45 ( 21. ledna 2018 17:19 )

Proč tady ze sebe děláš vola.Drahoš byl vyzývatel ne Zeman.Když to Zeman přijal tak se Drahoš podělal a začal si klást podmínky.Nabyl jsi dojmu,že televizi máš jen ty?

va45 ( 21. ledna 2018 17:15 )

IDIOTE a tupče jak si dovoluješ voliče nazývat tupci? To má Drahoš všechny takový voliče jako jsi ty?

oldedek ( 21. ledna 2018 13:17 )

Prostě Mýla trpí nejen na nohy ale má i poruchy správného úsudku a zhodnocení situace - častá agresivita, chování "bez zábran" a porušování společenské konvence, nepřijatelného chování na veřejnosti, sobeckosti, zlomyslnosti, lhaní bez příčiny, vymýšlení si - nó prostě pro Česko, PODLE JEHO SLOV, 70% hloupých voličů, "nejpřijatelnější" člověk .... A ta jeho "soukupovská" divadelní hra se scénářem od Mynáře a Kecáčka je vždy tak trapná, že jí opravdu ocení jen, PODLE SLOV "pána" presidenta, právě ti 70-ti procentní voliči Zemana ....

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa