Topolánek zaútočil na Drahoše. „Není zralý,“ tvrdí kvůli vládě s podporou KSČM a SPD

13. 12. 2017
20:51

Expremiér a prezidentský kandidát Mirek Topolánek zkritizoval svého soupeře Jiřího Drahoše, který v pořadu webu Info.cz Štrunc uvedl, že by jako prezident jmenoval vládu ANO s podporou SPD a KSČM. Podle Topolánka Drahoš předvedl názorový obrat a ukázal, že není hodnotově pevný. 

Jsem šokován vyjádřením Jiřího Drahoše, že by jako prezident jmenoval vládu ANO s podporou SPD a KSČM. Dosud Jiří Drahoš vystupoval proti tomuto spojení. Tato otočka o 180 stupňů dokazuje, že není zralý, silný a hodnotově pevný pro funkci prezidenta republiky,“ uvedl Topolánek v reakci, kterou zaslal INFO.cz.

Topolánek zároveň zdůraznil, že on by na místě prezidenta nejmenoval premiéra, který by mu nepřinesl na Hrad jasnou dohodu o většinové demokratické koalici.

Jiří Drahoš v rozhovoru s Pavlem Štruncem upřesnil své dřívější vyjádření, když uvedl, že by nejmenoval vládu, v níž by byli komunisté a Okamurovo hnutí. Menšinovou vládu s podporou KSČM a SPD, pokud by měla předem domluvenou důvěru Sněmovny, by ale jmenoval. „Prezidentovy pravomoci nejsou nekonečné,“ vysvětlil Drahoš svůj postoj. Na adresu SPD v rozhovoru mj. uvedl, že je to „velmi populistická až extremistická strana“.

Termín a systém prezidentských voleb 2018 najdete zde

Všechny kandidáty na prezidenta 2018 najdete zde

Výsledky prezidentských voleb 2018 budou zde

Průzkumy volebních preferencí najdete zde

Vše o okrskových volebních komisích čtěte zde

Jak volit s voličským průkazem čtěte zde

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Autorské komentáře k volbám prezidenta ČR čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
tomlk007 ( 14. prosince 2017 21:35 )

gule už má shnilé,ogar falešný a prázdný

jajas ( 14. prosince 2017 20:07 )

Zato Topol je přezrálá bluma! je pořád takový načervenalý, mám pocit že si dává slivovici nebo co... A možná proto kecá nesmysly a myslí si, že všechno ví a všechno zná. Vyjadřuje se jako buran, neumí mluvit, není fakt sympatický ani vhodný na prezidenta i díky své předchozí "kariéře", kterou si pamatujeme, protože toto si lidi pamatují, právě takové podvraťáky a zloděje a lháře, kteří všem lžou jen aby si polepšili....Ne, v žádném případě, s Topolem nepočítám. Drahoše neznám jako člověka ani jako akademika, k němu nemůžu nic říct a proto ani jeho nebudu volit.

fotrpjotr ( 14. prosince 2017 12:18 )

Drahoš prý není zdravý,za to Topolánek je červivý z těch skandálů.

xeen ( 14. prosince 2017 12:12 )

Nezralý Drahoš stále může ještě dozrát. Přezrálý lampasák Topol už bude jen hnít.

sores ( 14. prosince 2017 10:39 )

Od Topolána hu.l.vá.ta to tedy sedí, 100x Drahoše nežli to pr.a.se. Topolána!!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa