Hraní, obrázkové knížky, dlouhé procházky. Tohle tři sestřičky nejvíc milují. Poslední měsíc už dokonce vyrážejí »do terénu« s mámou Michaelou (34) bez kočárku. „Ještě samozřejmě nechodíme naši dlouhou trasu, ale do dvou kilometrů od domu už to zvládají,“ řekla. Odpoledne přibírají na výšlapy i Matýska ze školky.

Matýsek a Ella jsou si velmi podobní, mají tmavší vlásky a hodně k sobě tíhnou. Anna s Emmou jsou jednovaječné, rozeznat je od sebe je fuška. „Povahu má ale každá jinou. Anička je usměvavá, když je nějaký spor, ustoupí. Emička je sice velký kliďas, ale když se naštve, umí být hodně razantní,“ popsala máma.

Jak s Matýskem holčičky vycházejí? „Je to jejich velký bráška, když si doma hrají, všechno jim ukazuje, vysvětluje. Běda ale, když mu chtějí brát jeho oblíbené hračky – autobusy,“ popsala Michaela. Večer holčičky usínají kolem sedmé, Matýsek o dvě hodiny později. „Po deváté tak už máme doma i chvíli klidu,“ dodal s úsměvem táta Jiří (31).

Dvojčata a Ellinka

Prvorozená Ella vážila po porodu 2,35 kg, ve dvou letech váha ukazuje 10 kg. Emma se narodila jako druhá s váhou 2,3 kg, teď už má 14,7 kg. Anička přišla na svět jako poslední s váhou 2,05 kg, teď má o kilo míň než Emma. „Ten rozdíl je hodně znát. Emička se už celkem pronese, a když pak vezmete do náručí Ellinku, je jako pírko,“ usmála se máma.

Budou uklízet s Bleskem

Máma Michaela prozradila, že holčičky zrovna moc baví úklid. „Berou mi z ruky vysavač a přetahují se o něj, chtějí i vytírat,“ řekla. Blesk se tak malým oslavenkyním narozeninovým dárkem trefil do noty. Dětskou sadu na úklid si sestřičky okamžitě nadšeně rozebraly. A hračky půjčily i bráškovi Matýskovi.

Fotogalerie
10 fotografií