„Rok 2020 přivítá město Frýdek-Místek tradičním ohňostrojem. Odpálen bude o půlnoci ze Silvestra na Nový rok z areálu Sokolík v parku u řeky Ostravice. Nabídne dvanáctiminutovou světelnou podívanou. Stovky světelných raket, římských svící a kulových pum budou na obloze vytvářet různobarevné efekty a scénické obrazce s výškovým finále,“ uvedla mluvčí magistrátu Jana Matějíková. Stát bude 200 tisíc bez DPH.

Lidé chtěli jiný termín

Po loňských zkušenostech bylo pořádání ohňostroje v ohrožení. Na mostě přes Ostravici, odkud ohňostroj pozorují stovky lidí, totiž policie musela řešit výtržnosti. Po lidech tam navíc zůstalo i množství odpadků.

Na město se pak obrátili i někteří občané, kteří požadovali, aby se ohňostroj přesunul na jiný termín. Lidé navrhovali například silvestrovský podvečer nebo pozdní odpoledne na Nový rok.

Po zvážení všech pro a proti jsme se dohodli, že půlnoční ohňostroj pro letošek zachováme, ovšem dění kolem něj budeme bedlivě sledovat. Misky vah jsou docela rozkývané, chci věřit, že oslavy na mostě budou plné pozitivních emocí, které nepřeváží vandalismus a ničení majetku,“ uvedl primátor Michal Pobucký (ČSSD).

Půlnoční ohňostroj má podle něj ve městě tradici, nicméně i tradice lze měnit, je-li to nutné. „Okolní města od půlnočních ohňostrojů ustupují, doufám, že u nás tomu tak nebude,“ doplnil Pobucký.

VIDEO: Ohňostroj na Nový rok 2019 v Praze.

Video
délka: 11:59.83

Ohňostroj na Nový rok 2019 v Praze. Lukáš Červený