Chlapec (†3) nepřežil novoroční tradici. Udusil se při polykání 12 hroznů

Autor: Mii - 
3. 1. 2019
00:20

Osudnou se stala populární novoroční tradice malému chlapci (†3) ve Španělsku. O půlnoci se pokoušel, stejně jako zbytek jeho rodiny, sníst v rychlosti 12 kuliček hroznového vína. Podle tamní tradice má právě to přinést štěstí. Jeden hrozen ale nespolkl správně a na místě se udusil. Pomoci mu nedokázali ani lékaři. Píše o tom web metro.co.uk.

Chlapec zemřel ve městě Bijon na pobřeží Biskajského zálivu. Rodina, jejíž identitu policie nezveřejnila, hrozny o silvestrovské půlnoci polykala v rámci španělské tradice, kdy se má sníst jeden hrozen pro každý z nadcházejících měsíců.

Celkem se tak má sníst 12 hroznů a každá kulička se má spolknout při jednom úderu dvanácté hodiny. Pojídání ovoce proto probíhá rychle a nedoporučuje se, aby se ho účastnily děti, jelikož se mohou udusit.

Rodina ale varování nedbala a hrozny stejně synovi dala. Ten se snažil své starší společníky dohnat a jeden z hroznů mu zaskočil. Okamžitě byl převezen do nemocnice, kde se jej doktoři snažili více jak hodinu oživit, ale jejich snaha nepomohla – kluk byl na místě mrtvý.

Nejde o první případ, kdy se dítě udusilo z kuliček hroznového vína. Hrozny ve skutečnosti patří mezi jednu z nejčastějších příčin udušení mezi dětmi a lékaři pravidelně varují, aby jim je rodiče dávali rozkrojené napůl.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

HledacPravdy ( 3. ledna 2019 00:46 )

Pitomci. Chudák kluk.

Zobrazit celou diskusi
Další videa