Zpěvák Václav Noid Bárta (39) původně očekával přírůstek do rodiny skoro na prosinec, ovšem jeho druhorozená dceruška se rozhodla jinak a přišla na svět už 20. listopadu a dostala jméno Eliška po mamince, tanečnici Elišce Grabcové„Vyšlo to úplně perfektně, já mám dneska snad jediný den v tomhle půlroce volno,“ radoval se pro Top Star Noid, že mohl být u porodu. Dokonce nechyběla ani starší sestřička Terezka (5). „Už máme připraveno. Ježíšek už může přijít,“ hlásila týden před Vánocemi Eliška a ukázala svou malou holčičku v kolébce pod krásně nazdobeným stromkem. Očividně už žádný další dárek není třeba!

O nějakou dobu dříve se narodila nakonec i holčička, kterou nosila pod srdcem blondýnka Lela Ceterová (30). „Nejkrásnější věci na světě se stanou, když je nejmíň čekáte. Lili už s námi prostě na Vánoce chtěla být doma, takže v 15.10 přišla na svět,“ zaradoval se hrdý otec Karlos Terminátor Vémola (34) na instagramu. 

Předčasnému porodu se nevyhnula ani modelka Petra Němcová (40), která ale přiznala, že v jejím případě to bylo o poznání dramatičtější. „Sám si zvolil, že přijde na svět nečekaně ve 34. týdnu, uprostřed noci, v odlehlé oblasti obklopené přírodou. Během této bouře, v níž jsme málem porodili předčasně narozené miminko v autě na cestě do porodnice, jsme cítili, jak nás objímá bezpodmínečná láska a požehnání,“ napsala kráska na instagram s tím, že se chlapeček narodil již 15. listopadu a následně skončil v inkubátoru. Petra měla ale radost, že manžel Benjamin Larretche mohl i tak miminku po narození zahrát na flétnu, což dělal i v těhotenství. Tímto „magickým rituálem“ se dvojice s děťátkem spojila. 

Teď už se jistě z kloučka, kterého pojmenovala Bodhi (podle fíkusovitého stromu bódhi, pod nímž podle buddhistické tradice dosáhl Buddha Gautama probuzení), radují doma a lepší dárek si jistě nepřejí. Pravděpodobně ale Vánoce v plné parádě slavit stejně nebudou, jelikož mají teď blíž k buddhismu než ke křesťanství. 

Miminko naplnilo láskou domácnost také Tereze Voříškové (30). O narození děťátka, které má s manželem Matyášem Rambou, informovala fanoušky 14. listopadu, dítě se ale narodilo již o pár týdnů dříve. Herečka známá například z Bobulí ale neprozradila, zda má chlapce, nebo holku. Nenapsala ani jméno. Zato ukázala pár fotek, jak drží uzlíček štěstí v náručí.

Ve čtvrtek 19. prosince pak přišla zpráva, že svého miminka se již dočkali i hokejista Tomáš Plekanec (37) a tenistka Lucie Šafářová (32). Svou dcerušku pojmenovali Leontýnka a pogratulovala jim k ní i Tomášova exmanželka Lucie Vondráčková (39). 

O den později zase do porodnice místo Ranní show na Evropě 2 mířil moderátor Patrik Hezucký(49), jehož mladší žena Nikola měla přitom termín až na Silvestra. 

S dítětem zapózovala i Bibi z Ordinace alias Marika Šoposká (30), ale chlapečkovi, kterého pojmenovala Vincent, zakryla obličej pomocí obrázku. Kromě něj jí dělá radost také starší syn Benedikt (4). 

Další přírůstky na cestě?

V osmém měsíci těhotenství je už i herečka Berenika Kohoutová (28) a v očekávání nového života jsou také její kolegyně Aneta Krejčíková (28), Andrea Kerestešová Růžičková (35) a Marie Doležalová (32).

Zatímco pro někdejší hvězdu Tváře se jedná o první dítě, všechny zbylé dámy už nosí pod srdcem druhého potomka. Navíc hvězda Vyprávěj Andrea již na začátku prosince přiznala, že je v poslední fázi těhotenství a porodit by měla před koncem roku...

VIDEO: Noid přiznal, jak hodlal trávit letošní Vánoce... Na co kouká?

Video
délka: 01:33.36

Jak bude Noid trávit Vánoce? Loni koukal na Ramba, letos na dceru Kateřina Štichová, Jan Jedlička

Fotogalerie
96 fotografií