Přeladíte několikrát

Do konce roku 2019 můžete DVB-T2 naladit prostřednictvím tzv. přechodových sítí DVB-T2. Ty budou postupně vypínány a nahrazovány čtyřmi finálními sítěmi DVB-T2. Takže i když teď naladíte nové kanály DVB-T2, budete televizi muset ještě jednou přeladit.

Vlastní anténa

Vlastní anténu neměňte, ani nenatáčejte jinam. Ty, kdo používají společnou televizní anténu, ale čeká výměna kanálových vložek. To by měl u profesionální společnosti na úpravu antén objednat správce či majitel domu.

Jak naladit TV

Televizi, která umí DVB-T2 (HEVC), připojíte ke své stávající anténě a spustíte automatické ladění. Pokud máte přístroj schopný používat internet (smart-tv, HbbTV), je třeba ho pro tyto funkce připojit i k internetu.

Jak naladit set-top box

Set-top box připojíte pomocí scart či HDMI kabelu k televizi a anténu připojíte do set-top boxu. Po nastartování přístroje zvolte automatické ladění, a pokud máte chytrý set-top box, připojte ho i k internetu.

Placené jsou nejsnazší

U placených služeb, jako je IPTV, kabelová televize nebo satelit, je instalace nejsnazší. Předtím než sepíšete smlouvu, vám poskytovatel ověří, že je služba u vás doma dostupná. Tedy kupříkladu jestli jste v dosahu kabelové přípojky. Pak už jde vše ráz naráz.

U internetové IPTV stačí, abyste měli doma k dispozici připojení k internetu o rychlosti 10 MB/s a vyšší. Kupříkladu u O2 TV pak dostanete samoinstalační balíček se set-top boxem a potřebnými kabely a podrobný návod. S těmito službami přitom dostanete i řadu programů navíc. Kupříkladu internetová O2 TV nabízí až 174 kanálů (oproti 34 v DVB-T2), z nichž přes 50 je v HD kvalitě. 

Anebo stačí si jen jednoduše stáhnout novou aplikaci do Xboxu, telefonu či tabletu, a během okamžiku můžete televizi sledovat.

Jinde je to zdlouhavější. U satelitní televize (kupř. Skylink) vám musí technik nainstalovat na dům satelitní anténu (talíř), připojit set-top box a kanály naladit. Kabelová televize (kupř. UPC) zas vyžaduje kabelovou přípojku, k níž se připojuje modem pro internet a TV signál.

I placené mohou být zdarma

Kabelová a IPTV televize vyžaduje na rozdíl od sledování DVB-T2 měsíční platbu. Na druhou stranu, pokud od stejné společnosti odebíráte internet, můžete dostat základní balíček televize k internetu zdarma.