Na Vánoce v Německu se Monika připravuje stejně jako v České republice. Výzdoba, adventní věnec, peče se cukroví. Pokud jde o nákup vánočních dárků, říká o sobě, že je typická ženská: „Dárky jsem nakoupila, ale pořád se mi zdá, že je to málo. Takže jsem už asi čtyřikrát dokupovala. Žádný limit na dárky jsme si nedávali. Pokud to není porsche nebo letadlo, tak proč neudělat radost," směje se Monika.

Svátky bude přece jen nakonec trávit s přítelem v České republice a má v plánu navštívit i rodiče. Na velké a radostné rodinné shledání to ale nevypadá. „S dcerami, ani s Quentinem se neuvidím, protože se s ním nesmím stýkat. S manželem, který se za každou cenu odmítá rozvést, taky ne," řekla Blesk.cz Štiková. Vzhledem k válce, která probíhá mezí ní a dcerami, tak Quentin (5) na Vánoce babičku neuvidí. 

„Jsem sice jeho babička, ale zřejmě už ode mě dostali všechnu pomoc a finance. Já mám zcela normální potřebu žít svůj život. To se jim nelíbí, ale měli by to akceptovat. Já jsem také akceptovala všechno v jejich životě. O 35 let staršího partnera Ornelly (25), skandály nebo špatný výběr partnera Charlotty," popisuje Monika důvod, kvůli kterému se ani na Vánoce s Quentinem neuvidí. Velký vánoční zázrak ve formě usmíření se tedy u Štiků nechystá.

Na Silvestra to máme zatím otevřené. Je to pro nás skoro jako všední den. Budeme s lidmi, které máme rádi, otevřeme šampaňské a budeme jíst dobré jídlo. K těm, co jsou schopni utratit na Silvestra 80 tisíc na horách, rozhodně nepatřím," překvapuje svými plány na její vkus až moc při zemi.

Na sociálních sítích se v poslední době chlubí fotkami, na kterých je vidět, že je ve výborné formě. Že by jí Německo dělalo dobře?

„V Čechách na mě teď na ulici volají Ornello," směje se. „Teď jsem spokojená, takže váha jde dolů sama. Když má člověk smysl života a lásku, jede to samo," popsala svůj recept Štiková.

Fotogalerie
80 fotografií