Krvavý incident se odehrál loni v létě před hospodou Pohoda v Nýrsku na Klatovsku. „Jiří P. skleněným střepem způsobil poškozenému Milanu K. hlubokou řeznou ránu na krku. Dopustil se tak pokusu vraždy,“ uvedl státní zástupce Martin Rykl.

Jiří P. ale důrazně odmítl, že by svého soka chtěl zabít. Incident začal tím, že se nepohodl s manželkou Milana K. „Začala z parketu vyhánět bezdomovce. Když jsem se ho zastal, dala mi facku, já po ní hodil mikinu a ona odešla,“ líčil začátek dramatu Jiří P. Konflikt uviděl Milan K. a své ženy se zastal.

Máchnutí půllitrem

„Já seděl na zábradlí před hospodou a on stál se svou bandou u okna. Měl jsem dojem, že se na mě domlouvají. Bál jsem se, že mi dají do huby. Rozbil jsem tak půllitr, abych je zastrašil,“ pokračoval Jiří P. Jenže Milan K. se sokovi postavil.

„Rozbil také půllitr, začal se mnou lomcovat, chytil mě za ruku, ve které jsem půllitr neměl, a tak jsme se dostrkali až na silnici. Máchl jsem rukou s půllitrem, abych ho od sebe dostal. Oba jsme upadli na zem, točili jsme se, on si pak sedl na mě, chytil mě za krk a odpadl. Uviděl jsem, že krvácí. Vytáhl jsem opasek z kalhot, že mu to zaškrtím, jenže jsem neviděl, odkud mu teče krev. Přiběhli lidé a já pak utekl na ubytovnu,“ dodal Jiří P.

Držel se za krk

U soudu vylíčil svou verzi i poškozený Milan K. „Vyšel jsem ven z hospody a viděl jsem svou ženu, jak na parketu sedí s bezdomovcem, a jak se Jiří K. s ní hádá. Pak moje žena odešla. Řekl jsem mu, že to přehání a k mé manželce se tak chovat nebude,“ začal popisovat, co se stalo, Milan K.

„On praštil svým půllitrem o zem, rozbil ho a střepy držel v ruce. Tak jsem si šel taky pro půllitr, bylo to asi dvacet metrů, vrátil jsem se, taky ho rozbil, ale mně střepy v ruce nezůstaly a šli jsme proti sobě,“ uvedl Milan K.

„Chytili jsme se, spadli jsme na zem, chytil mě za vlasy a už jsem si držel krk, už to bylo. Něco mi teklo po krku, chytil jsem si ho rukama, lehl na záda a více si už nepamatuji,“ dodal Milan K.

Tři měsíce na svobodě

Incident se odehrál loni poslední červencovou sobotu. To byl obžalovaný tři měsíce na svobodě, 8. května ho totiž pustili z vězení, kde si odseděl šestiletý trest za loupežné přepadení. Na ubytovně v Nýrsku bydlel proto, že každý den se známým dojížděl autem jako pendler za prací do Německa.

Soud pokračuje výslechy svědků. Za pokus vraždy hrozí obžalovanému muži až 18 let vězení. 

VIDEO: Exkriminalista Doucha prozradil, jak se provádí výslechy podezřelých.

Video
délka: 03:55.64

Exkriminalista Doucha prozradil, jak se provádí výslechy podezřelých. Jiří Marek