Jedná se o celorepublikovou akci, kterou podpořili například moderátor Petr Rajchert, vítězný hokejista z Nagana Martin Procházka, snowboardistka Eva Samková, zpěvák Petr Kolář, modelka Taťána Gregor Brzobohatá nebo herečka Patricie Solaříková,“ uvedla za pořadatele brněnské akce Běhejme a pomáhejme útulkům v Brně Lenka Němcová.

Ta se péčí o psy a další zvířata stará v soukromém útulku Tibet v Marefách u Bučovic. „Kromě stovky koček a desítek pejsků tam máme i želvu, slepice nebo slepé telátko Zuzanku. Kapacitu máme 110 zvířat, ale máme jich tam téměř 150 a financování není vůbec jednoduché,“ přiznává Němcová.

„Suplujeme obecní povinnosti. Přesto je 99 % naší činnosti hrazeno jen z darů a charitativních akcí. Chcete-li i vy útulkům pomoci, určitě budeme rádi za jakýkoli finanční příspěvek," řekla zástupkyně útulku Tibet.

Finanční příspěvek, který sem pošlete, bude rovnoměrně rozdělen mezi 60 psích a kočičích útulků, ale i mezi zařízení, která pomáhají týraným koním a hospodářským zvířatům.

Číslo transparentního účtu Útulku Tibet je 4113874028/5500

VIDEO: Agresivní zvířata jsou dílem jen nezodpovědných majitelů. Bajta je toho živým důkazem.

Video
délka: 01:23.57

Bajta se báli i strážníci. Teď je miláčkem útulku i tamních venčitelů Kateřina Lang