Tyran Ronnyho málem ubil k smrti. Ze zlomené psí duše je u nové rodiny šťastný pes

Autor: tva - 
20. 7. 2019
14:41

Šťastný a nadějný konec má případ týraného psa Ronnyho, který Blesk Zprávy sledují od jeho samého začátku v březnu 2018. Pejsek skončil v útulku poté, co ho krutě zbil tyran, který se nazýval jeho páníčkem. Ronny měl po útoku vykopané zuby, natržené ucho a veterináři mu navíc museli chirurgicky odstranit těžce poraněné oko. Nebohé zvíře zachránil přímo ze spárů tyrana strážník děčínské městské policie Václav Němeček. Ronny našel před rokem novou rodinu, ve které si užívá to, co za první rok svého života nepoznal.

Za surové týrání pejska byl obviněn a následně i odsouzen Ondrej Hován (27). Ten si šel za své násilné a přímo šokující chování vůči Ronnymu rovnou „sednout“. Děčínská soudkyně nad ním vynesla rozsudek 21 měsíců odnětí svobody, přičemž trest byl Hovánovi později snížen na 16 měsíců. Šlo však o první v Česku zaznamenaný případ, kdy byla osoba proviněná týráním zvířat poslána za mříže.

Pejsek vzbudil zájem u všech

Pejskova rekonvalescence probíhala pomalu a složitě, za čímž stála i nebývalá míra zranění, kterými Ronny je a bohužel až do konce svého života bude poznamenaný. Případ statečného pejska vzbudil obrovskou vlnu zájmu a především solidarity ze strany veřejnosti. O jejím průběhu a především o pokračování bolestného příběhu Ronnyho se rozhodl na sociální síti podělit Městský útulek pro opuštěná a zatoulaná zvířata v Děčíně, kde se o něj od jeho vysvobození starali.

Traumatizující zážitek ho poznamenal, ale nezlomil

Ronnyho pohnutý osud zasáhl obrovské množství lidí. Denně jsme byli bombardováni telefonáty, emaily, zprávami na sociální síti. Jak je to s ním, jestli žije, jak se léčí, jestli něco nepotřebuje… Všichni bedlivě sledovali jeho osud, všechny pokroky v léčbě a drželi palce. Obrovské množství lidí přijelo i z velké dálky za Ronnym přímo do útulku, aby mu přivezli dobrůtky a pohladili ho. Mnoho lidí péči o Ronnyho podpořilo materiální pomocí i finanční, aby se Ronny dal do pořádku a mohl žít spokojený život a zapomenout na bolest a peklo, které prožil,“ popsali v útulku.

Týraný pes Ronny, kterého zachránil Děčínský strážník má nový domovTýraný pes Ronny, kterého zachránil Děčínský strážník má nový domov | Facebook

„Od prvního dne se také ozývalo množství zájemců s nabídkou domova. Bylo těžké najít človíčka, který bude o Ronnyho pečovat s láskou, vše si důkladně promyslí a nebudou ho chtít jen z lítosti, jak se bohužel v těchto případech stává,“ napsal na své stránky děčínský útulek, který se o pejska celou dobu staral.

„Při jedné návštěvě se Ronnýsek zakoukal do jedné psí holčičky (kastrované samozřejmě) a do celé její rodiny. Jezdili za Ronnýskem na návštěvu po celou dobu.“ Rodina si Ronnyho nakonec adoptovala.

Zdá se, že si pejsek po tragickém prožitku užije konečně zaslouženou lásku. Jeho noví majitelé děčínskému útulku pravidelně posílá fotky jak od rodinného krbu, tak z výletů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

rentierskej ( 29. července 2019 19:34 )

když budeme posuzovat podle babiše, tak potom jistě.

dobraduse ( 22. července 2019 19:14 )

je to čobolák,to je horší než cikán

Monikay ( 22. července 2019 17:08 )

moc mu to přeji a snad brzy zapomene

rentierskej ( 22. července 2019 15:52 )

podle jména jsem si také myslel, ale ciGoš to není, na fotkách je bílý jako sníh.
prostě obyčejná lidská KUR/VA bez mozku, sprostý lidsky ODPAD!

rentierskej ( 22. července 2019 15:50 )

úžasný pes!
a úžasná (nová) rodina, co se o něj s láskou stará!
však obdivuhodný ronny jim jejich lásku velkoryse oplatí!

a tomu ZA/SRA/NÉ/MU ksindlovi, co bezcitně psa týral, ze srdce přeji, aby mu brzy někdo rozdrtil jeho smrduté koule! lidská bestie!

Zobrazit celou diskusi
Další videa