O grantový příspěvek až 100 tisíc pro podnikání či až 50 tisíc korun pro hobby mohou žádat jednotlivci a drobní podnikatelé z obcí Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice, Lužice, Hodonín a Dolní Bojanovice.

„Naším cílem je navrátit do moravského regionu běžný život ve všech jeho podobách. Mnoha lidem však tornádo nevzalo jen střechu nad hlavou, ale zničilo třeba provozovnu, dílnu nebo jiné prostory, které využívali pro svou obživu nebo přivýdělek. A právě pro ně jsme tento program připravili,“ uvedla ředitelka Nadace Via Michaela Rázgová.

Možná i druhé kolo

Detaily výzvy najdou zájemci na webových stránkách Nadace Via, včetně online formuláře. Žádat o peníze je možné do 1. prosince. V případě vysokého zájmu počítají obě organizace s vypsáním dalšího kola výzvy na jaře příštího roku.

Bouře s kroupami a tornádem o rychlosti až 300 kilometrů v hodině se prohnala Břeclavskem a Hodonínskem poslední červnový čtvrtek. Zanechala za sebou šest mrtvých lidí a 1200 poškozených domů, z nichž asi 200 muselo k zemi. Škody jsou v miliardách korun.

VIDEO: Obraz zkázy: Takhle tornádo zdevastovalo čtvrť Bažantnice v Hodoníně.

Video
délka: 02:44.64
Video se připravuje ...

Obraz zkázy: Takhle tornádo zdevastovalo čtvrť Bažantnice v Hodoníně. pro Blesk.cz - Pavel Šilt

Fotogalerie
47 fotografií