„Kůzlata přinášejí do lekcí smích a energii a zvířata k józe tak nějak patří - spousta ásan, tedy pozic, se jmenuje po zvířatech," prozradila hlavní koordinátorka překvapivé kombinace cvičení a kontaktu se zvířaty Agnieszka Buchtová.

Inspiraci prý našli v Kanadě a v USA. Navíc zdejší kozí mámy Bětka a Koko nikdy nezklamaly a každý rok přivedou na svět nejméně tři kůzlata.

Milují vlasy

Všichni účastníci cvičebních lekcí jsou předem upozorněni na to, že prostředí lekce je opravdu přírodní a při setkání se zvířaty se může poškodit oblečení nebo podložka na cvičení. Pořadatelé také doporučují mít zahalená ramena a svázané vlasy.

„Kůzlatům se vlasy velmi líbí a ráda je ochutnávají. Do tří týdnů věku z nich vytvářejí dredy, od tří týdnů vám už ale mohou udělat nežádoucí sestřih," varovala Buchtová.

Cvičení začínají v době, kdy jsou kůzlatům dva týdny. Po dalším měsíci už mají zájemci o zpestření cvičení smůlu. Mláďata totiž přiberou, jejich paznehty ztvrdnou a šplhání po zádech cvičenců by mohlo skončit zdravotní újmou.

Ostatně příchozí podepisují prohlášení, že pořadatelé cvičení nejsou zodpovědní za jejich majetek a jeho případnou újmu.

VIDEO: Zvířata v ohrožení zachránili hasiči a sousedi

Video
délka: 02:12.43
Video se připravuje ...

Zvířata měla zemřít. Zasáhli sousedé a hasiči Kateřina Bokrová Lang