„Dnes ráno nás opustila blízká z nejbližších, naše nenahraditelná kolegyně a přítelkyně Ivana Hloužková. Čas jako by se zastavil,“ informoval o úmrtí své členky soubor Divadla Husa na provázku.

„Naše láska i myšlenky plné vděčnosti za společný čas letí v těchto minutách za Tebou, Ivanko. Kéž Tě dostihnou v pokoji,“ loučí se s herečkou kolegové z Provázku.

„Velká bolest, velké slzy…jedna z největších hereček mojí generace, krásná žena, celý život věrná Huse na provázku. Pokoj Tvojí duši, drahá Ivanko," reagoval na smutnou zprávu herec a režisér Břetislav Rychlík.

Poslední televizní roli odehrála Ivana Hloužková jako kostymérka Dáda Kopáčová v aktuálně vysílaném komediálním seriálu Dobré ráno, Brno! o zákulisí studia České televize v Brně. Účinkovala také v seriálech Doktor Martin, Labyrint, Kancl nebo Kriminálka Anděl a dalších.

Úctyhodných 150 rolí na Provázku

Valtická rodačka ztvárnila na 150 rolí v Divadle Husa na Provázku. Příležitostně hostovala také v Národním divadle Brno, Divadle Bolka Polívky, Divadle Petra Bezruče v Ostravě či Klicperově divadlo v Hradeci Králové a dalších souborech.

Hrála také v rozhlase, televizi a filmu. Účinkovala například ve snímcích Poslední leč či Nuda v Brně či ůj strýček Archimédes. Její sestra-dvojče Hana Vaňková je také herečkou.

V roce 1995 obdržela Cenu Alfréda Radoka za titulní roli v dramatu bratří Mrštíků Maryša a v roce 2012 za ztvárnění svérázného kyjovského fotografa Miroslava Tichého v inscenaci Tichý Tarzan.

V roce 2017 pak získala navazující Cenu divadelní kritiky za úlohu Emmi Kurowski ve hře Rainera Wernera Fassbindera Strach jíst duši, již hrála v Redutě pro Národní divadlo Brno. V lednu 2022 obdržela také Cenu města Brna v oblasti dramatického umění.

VIDEO: Pohřeb Nadi Urbánkové (†83): Podívejte se na nejdojemnější momenty.

Video
délka: 13:20.88
Video se připravuje ...

Pohřeb Nadi Urbánkové (†83): Podívejte se na nejdojemnější momenty Blesk TV

Fotogalerie
11 fotografií