„Hledáme náhradní řešení, je to otázka jednání, co nám kdo nabídne, co si vyhledáme, co bude 'sjízdné', a co nebude - je to teď trochu jako na sjezdovkách se sněhem," popsal nejistotu Bolek Polívka.

Rád by našel náhradní prostor rovnocenný současnému sálu. V příští sezoně divadlo oslaví 30 let činnosti. „Chceme udělat slavnostní sezonu - a nevíme kde," konstatoval Polívka.

Video
Video se připravuje ...

Bolek Polívka komentuje hledání azylu pro své divadlo Zdeněk Matyáš

Divadelní sezóna ve stávající budově na Jakubském náměstí potrvá do poloviny června. „Poté se přesuneme do amfiteátru na brněnskou Kraví horu. Zvažujeme ale i variantu, že nadcházející ročník Letní scény odstartujeme o dva týdny dříve," uvedla projektová manažerka divadla Simona Kostrhunová.

Září je v nejistotě 

Divadlo sice připravuje dramaturgii na příští sezonu, zatím ale netuší, kde ji odehraje. Záleží jednak na výsledcích dalších stavebně-technických a materiálových průzkumů současného sálu, jednak na výsledcích hledání alternativního prostoru a jednání s městem jako pronajímatelem.

Neznámé trhliny

Objekt, ve kterém je sál Divadla Bolka Polívky, a pod ním ještě sál kina Scala, vznikl zhruba před 100 lety. Jde o železobetonovou stavbu. Při přípravě rekonstrukce střechy objevili stavbaři trhliny, u kterých si nebyli jistí stářím a závažností.

Necelé dva týdny zůstávalo divadlo i kino zavřené, v objektu pracovali statici, instalovali meřicí přístroje. Ode pondělí se v divadle opět hraje.

„Podle odborníků žádné nebezpečí nehrozí, prostory divadla navíc neustále monitorují speciální přístroje," uvedla Kostrhunová. Divadlo pokračuje i v přípravě nové inscenace Kati s premiérou 31. března.

Fotogalerie
11 fotografií