Ochrana životního prostředí v souvislosti se spotřebou plastů je jedním z aktuálních témat naší společnosti. Uvědomují si to i velké obchodní řetězce a je jedině dobře, že začínají samy u sebe a nadměrnou spotřebu plastů řeší. Jednička mezi tuzemskými řetězci, Kaufland, se do boje s plasty pustil hned na několika frontách. Plastové vatové tyčinky, jednorázové nádobí a plastová brčka nahrazuje ekologickou variantou, bio banány nejsou baleny v plastových sáčcích, ale opatřeny papírovou páskou, a citróny v síťce najdete s papírovým štítkem místo plastového.

V posledních dnech jako první z řetězců přišel s novinkou: salátové okurky „svlékl“ z plastových folií a v úseku ovoce a zeleniny nově nabízí tzv. nEKOnečný sáček, který se dá používat opakovaně, a nezatěžuje tak přírodu. Zákazníci, kteří si balení dvou pratelných sáčků za 29,90 Kč pořídí, už pro své nákupy nebudou muset používat jednorázové mikrotenové sáčky, čímž velmi uleví životnímu prostředí.

S nEKOnečným sáčkem můžete nakupovat zas a znova.
Autor: Kaufland Česká republika

Naše planeta je díky Kauflandu lehčí skoro o 100 tun plastu ročně

„Nahými“ okurkami ušetří Kaufland 50 tun plastu ročně, citróny bez plastového štítku znamenají o dalších 40 tun plastu méně. Kaufland se zaměřil ale i na plastové misky, ve kterých prodává zeleninu na polévku. Nahradil je papírem a ušetřil tak dalších 15 tun plastového odpadu. Dohromady je to skoro 100 tun plastu. Neuvěřitelné číslo!

Kvalita okurek bez obalu se nezmění

Na sociálních sítích „svlečené“ okurky rozpoutaly žhavou diskuzi. Salátovky bez fólie? To už si na dobré okurce nepochutnáme, děsí se někteří. Jiní „nahou“ okurku vítají a oponují, že přece okurka ze zahrádky taky nemá plastový obleček a vydrží v chladu přibližně týden. Lidé mají také obavu, že se do obchodů navezou okurky už oschlé a bez šťávy.

„Kvalita všech našich produktů je pro nás důležitá. Čerstvost a kvalita nebalených okurek je zajištěna optimalizací celého logistického procesu, který byl po dohodě s dodavatelem upraven tak, aby  se k nám okurky od sklizně dostaly podstatně rychleji.“ dodává Renata Maierl, tisková mluvčí Kaufland ČR.

Budoucnost máme ve svých rukou.
Autor: Kaufland Česká republika