Existují tři typy thajské masáže:

  • První probíhá na podložce na zemi a v oblečení, kde se za pomocí masérky protahujete.
  • Druhá varianta je olejová či bylinná masáž těla
  • Třetí typ thajské masáže je masáž nohou.

 Čím se thajská masáž liší od klasické?

Největší rozdíl mezi thajskou masáží a masáží v evropském stylu je její účinek. Zatímco evropská masáž působí na konkrétní svaly či svalovou skupinu, thajská masáž působí na více svalů najednou, a zároveň i protahuje celé tělo. Důležitá součást thajské masáže je práce s reflexními a akupresurními body.

Tyto body jsou úzce propojeny s jednotlivými našimi orgány, a při stlačování těchto bodů je ovlivňováno proudění energie v našem těle. Proto thajská masáž není zdaleka jen způsobem relaxace.  Kromě uvolnění může pozitivně ovlivňovat celkový zdravotní stav.
Thajské masáže zvyšují celkovou flexibilitu těla, mají relaxační a regenerační účinky, mají rehabilitační účinky, uvolňují svaly, šlachy a klouby.
Působí proti bolestem zad a svalstva, uvolňují energetické blokády a posilují imunitní systém. Mají blahodárný účinek na nervový systém, působí totiž pozitivně proti stresu a depresím. Dlouhodobě odbourávají únavu a přispívají ke kvalitnějším u spánku.

Může být thajská masáž bolestivá?

Tradiční thajské masáže se provádí ve stavu absolutního klidu, pohody a postupně je dosahováno dokonalého uvolnění. A to jak fyzického, tak psychického.

Thajská masáž se od tradičních evropských masáží liší v mnoha aspektech. Je to sice způsob relaxace a uvolnění svalstva, avšak mnohdy může být i mírně bolestivá.

„Záleží na intenzitě masáže či ztuhlosti svalů.  Pokud vás bude thajská masáž bolet, znamená to, že v těle není něco v pořádku, ať už je to blok v určité části těla nebo natažený sval. V tomto případě napravování ucítíte. To je však dobré znamení, že se sval uvolňuje. Pokud ale jdete na masáž pouze proto, že si chcete dopřát chvilku relaxace a žádné potíže nemáte, thajská masáž vás pravděpodobně bolet nebude,“ říká zkušená masérka z Masáží Sabai ve Slovanském domě.  Nemusíte se tedy bát.

Po masáži hodně pijte

Po masáži je dobré dbát na zvýšený přísun tekutin a doporučuje se také spíše klidový režim. Odborníci radí zhruba dvě hodiny po masáži jíst pouze lehce a pokud možno se nesprchovat.