Obecně si pacienti myslí, že by se při plánování laserové operace měli vyhnout letnímu období. Většinou se bojí toho, že se nebudou moci po operaci očí několik měsíců koupat, že nebudou moci jet na dovolenou, či chodit v létě do přírody, aby se vyhnuli pylům a dalším alergenům. Přitom to není vůbec nutné,“ uvádí MUDr. Jana Mikšovská z Oční kliniky DuoVize. Dnešní operační metody jsou totiž natolik šetrné, že pacientovi stačí k dokonalému zhojení očí pouhých čtrnáct dní.

Nejšetrnější laserová metoda
 „Při refrakčních operacích očí na naší klinice používáme femtosekundový laser, pomocí něhož provádíme velmi šetrný zákrok zvaný NeoSMILE 3D (nebo ReLEx Smile). Laser velice delikátním a jemným způsobem nařízne rohovku zhruba v délce tří milimetrů a následně pomocí 3D technologie oddělí uvnitř rohovky přebytečnou tkáň, která způsobuje neostré vidění. Tu následně oční chirurg pomocí speciální pinzety z oka vyjme. Nepoužíváme tudíž žádné skalpely ani mikrochirurgické šití,“ popisuje MUDr. Mikšovská.

Ostré vidění již druhý den
Už druhý den po operaci vidí pacient zcela normálně a do čtrnácti dnů se dokonale zahojí také třímilimetrový řez. „Některé studie uvádí, že na zahojení oka po této operaci stačí pouze týden. My ale pro jistotu doporučujeme pacientům čtrnáct dní. Do té doby by se měl pacient vyhýbat prašnému či zakouřenému prostředí, neměl by se koupat. Po dvou týdnech už se může vrátit do zcela běžného života,“ doplňuje MUDr. Jana Mikšovská.

Díky moderní technologii NeoSMILE 3D se tak nyní zájemci o laserovou operaci nemusí obávat, že kvůli zákroku přijdou o celé léto a radovánky s ním spojené. Dobrá zpráva je to například pro studenty a učitele, kteří mohou prázdninové měsíce využít nejen k odpočinku, ale i k péči o svůj namáhaný zrak. Více informací na www.neovize.cz pro Brno a www.duovize.cz pro Prahu.

Odstranění dioptrií šetrnou laserovou metodo NeoSMILE 3D trvá pouhých 30 vteřin.
Odstranění dioptrií šetrnou laserovou metodo NeoSMILE 3D trvá pouhých 30 vteřin.
Autor: NeoVize