DEKRA prověřila letos v Německu přes 15 milionů vozů. Auta roztřídila do sedmi kategorií podle velikosti karosérie od malých přes velká až po velkoprostorová a terénní. Jednotlivé kategorie se dále dělí podle počtu ujetých kilometrů. Tím se DEKRA liší od ostatních firem, které sestavují podobné žebříčky. Ty rozdělují kontrolované vozy podle stáří.

Mezi mistry všech tříd je Škoda Octavia čtvrtá s 85,067 procenty aut bez závad. Před ní jsou samá německá auta - na prvním místě Audi A6, na druhém BMW řady 7 a na třetím BMW řady 5.

Ve své třídě je Škoda Octavia mezi vozy s méně než 50 tisíci kilometry pátá. V kategorii od 50 do 100 tisíc kilometrů je třetí a mezi auty, které mají najeto 100 až 150 tisíc kilometrů je dokonce první.

Špatně si nevede ani Škoda Fabia, která ukazuje své kvality se stoupajícím počtem ujetých kilometrů. V kategorii na 100 tisíc kilometrů je pátá. Škoda Superb byla zařazena do vyšší třídy a v konkurenci luxusních BMW a Mercedesů se pohybuje uprostřed žebříčku. Informoval o tom server iDnes.