Příběh hry se odehrává ve 40. a 50. letech. Hlavní postavou je Vito Scaletta, který dřív bojoval ve druhé světové válce a nyní se snaží dostat mezi mafii. A na hráči je, aby se jako mafián prosadil.

Na první pohled je hra podobná prvnímu dílu, hlavně co se atmosféry velkého fiktivního města Empire Bay týče. Grafi ka je ale samozřejmě o několik tříd lepší než dřív. Město je vymodelované do nejmenších detailů, jako jsou například odpadky na ulici. Kromě toho se ve městě střídají roční období a dá se tam zničit zhruba 14 tisíc objektů.

Fotogalerie
2 fotografie

Sloupy jdou do základů rozstřílet

Velkou novinkou oproti prvnímu dílu je, že u vozidel jde nastavit obtížnost řízení. Při nízké obtížnosti nezaskočí jízda ani začátečníka, při vysoké se auta chovají téměř jako v reálu. Co se přestřelek týče, i u nich došlo ke změnám k lepšímu. Nově se objevuje možnost krytí se za překážky a automatická obnova zdraví. Na atraktivitě přestřelkám opět přidává fyzikální engine hry. Například při střelbě do sloupů se lze přes beton prostřílet až k železným tyčím, kterými jsou sloupy vyztužené.

Hra vyšla na PC a konzolích Xbox 360 a Playstation 3. Na všech třech platformách s profesionálním českým dabingem. První hodnocení herních magazínů se pohybuje nad 8 z 10 bodů, takže koupě hry Mafia II se určitě vyplatí. Cena PC verze hry je 1199 korun, na konzole o 500 víc.